18.04.2017 18:59

'REGAİP KANDİLİ' NEDENİYLE MESAJ...

BBP Genel Başkanı Destici: ''Üç aylara ve Regaip Kandili'ne kavuşmanın heyacan ve coşkusunu yaşıyoruz."
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, 'REGAİP KANDİLİ' NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI
BBP Genel Başkanı Destici: ''Üç aylara ve Regaip Kandili'ne kavuşmanın heyacan ve coşkusunu yaşıyoruz."

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Regaip Kandili Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

Üç ayların manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan Regaip Kandili'ne ulaşmanın heyecanı içerisinde olduğunu belirten Destici mesajında; Tüm Müslümanların kandilini kutlayarak; rahmet ve bereket ayları olan üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaip Kandili'nin sevgi ve birlik hislerini kuvvetlendirmeye vesile olmasını istediğini belirtti. 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici; şunları kaydetti:

"İçerisinde yaşadığımız sıkıntılı, karanlık, gözyaşı ve hüzünle dolu günlerin sona ermesini temenni ediyorum. Başta Suriye, Irak, Filistin,  Çeçenistan ve Doğu Türkistan olmak üzere dünyanın birçok yerinde soydaşlarımıza ve Müslüman kardeşlerimize uygulanan zulmün son bulmasını Allah'tan dileyerek, Türk milletinin ve Müslüman kardeşlerimizin Regaip Kandili'ni tebrik ediyorum. 

Rahmet ve bereket ayları olan üç ayların başlangıcını müjdeleyen mübarek Regaib Kandilimizin sevgi ve birlik hislerimizi kuvvetlendirmesini diliyor Kandilin bizlere sunduğu düşünme fırsatını kullanarak bir ibadet şuuru içinde ülkemizin hem maddi hem manevi imarı için bütün gücümüzle çalışmalı, kalp kırmaktan kaçınmalı, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye, birlik ve beraberliğimizi korumaya gayret göstermeliyiz diyorum.

Ayrıca, üzülerek belirtmeliyim ki üç aylara yine, dünyada ve yakın çevremizde yaşanan savaşın, şiddet ve terörün, sonu gelmeyen kin ve ihtirasın, düşmanlık ve ayırımcılığın iyice tırmandığı, bütün bunların vicdan sahiplerini umutsuzluk ve karamsarlığa sürüklediği bir ortamda giriyoruz.

Bilim ve teknolojide müthiş bir ilerleme kaydeden insanlık, manevi alanda ciddi bir gerileme yaşamakta ve bunun olumsuz sonuçları da bireysel ve toplumsal boyutta, bölgesel ve küresel ölçekte her geçen gün daha yakından hissedilmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin, yurt dışında yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızın ve bütün İslam âleminin Regaip Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin Milletimizin ve İslam âleminin birlik ve dirliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN