02.03.2020 15:50

​​"RUSYA KUZU POSTUNA BÜRÜNMÜŞ BİR AYIDIR"

BBP'DEN BAHAR KALKANI HAREKATI'NA TAM DESTEK

Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, 27 Şubat'ta İdlib'de rejim unsurlarının hain saldırısının ardından BBP'nin her zaman olduğu gibi devletinin, milletinin yanında olduğunu bildirerek, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'nı desteklediğini bildirdi.

Bursa'da, Barış Manço Kültür Merkezi'nde, "Başımız Sağ Olsun Türkiye'm" temasıyla düzenlediğimiz "Türkiye Kucaklaşıyor, Birlikte Buluşuyor Bölge Toplantısı"nda konuşan Genel Başkanımız Destici, Türk milletine başsağlığı, İdlib'de şehit olan Mehmetçiklere Allah'tan rahmet, gazilere acil şifalar diledi.

BBP'nin bu saldırıyı lanetlediğini belirten Destici, Türkiye Cumhuriyeti'nin kararlı bir şekilde gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatlarıyla, güney sınırında kurulmak istenen taşeron terör devleti planlarını bozduğunu hatırlattı.
Türkiye'nin bu harekatlarla sınır güvenliğini ve toprak bütünlüğünü koruyup güvence altına aldığını vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa 

Destici, şöyle devam etti:
"Yaklaşık 4 milyon insan İdlib'e sıkışmış vaziyettedir. Büyük bir sivil katliamının ve mülteci akınının da önü açılır, şayet Türkiye geri çekilirse. Türkiye'nin hem Suriye'de hem de doğu Akdeniz'de haklarını korumak için verdiği mücadele siyasi bir mücadele değil, milli bir mücadeledir. Türkiye bölgemizde haklarını korumak, milli güvenliği temin etmek için ne İdlib'den ne de mavi vatandan bir adım dahi geri adım atmamalıdır. Geri adım atmak demek sınırımızda oluşturulmak istenen terör devletinin kurulması, şehirlerimizde yeniden özerklik ilanı çabalarının yeşermesi, terör örgütleri tarafından hendeklerin yeniden kazılması anlamına gelecektir. Buralardan geri adım atılması, Türkiye'nin doğu Akdeniz'de önümüzdeki 100 yıllık kaderimizi belirleyecek haklarından vazgeçmesi anlamına gelecektir."

Genel Başkanımız, Türkiye'nin mücadelesini uluslararası hukuka uygun ve uluslararası anlaşmalardan kaynaklanan haklarını sonuna kadar kullanarak vermeye devam etmesi gerektiğini anlattı.

"SOSYAL MEDYADAKİ MANİPÜLATİF İFADELERE RAĞBET GÖSTERİLMEMELİ"

Türkiye'nin toprak bütünlüğü ve sınır güvenliği için İdlib'deki askeri varlığını bir milli güvenlik fonksiyonu olarak gördüğüne dikkati çeken Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türkiye'nin hem karada hem de denizde vatanın bütünlüğüne karşı uzatılan elleri kırmak adına İdlib ve Libya'de gerekli bütün adımları atmaktan asla çekinmemesi gerektiğini dile belirtti.

Büyük Birlik partimizin genel başkanı Mustafa Destici, şu değerlendirmelerde bulundu:
"Türkiye, sınır güvenliğinden, bölgedeki haklarından, mavi vatanın sınırlarından ve toprak bütünlüğünden hiçbir şekilde asla ve kata taviz vermemelidir. Bu bir beka meselesidir. Bu hayati konularda verilecek tavizler Türkiye'nin varlığını doğrudan etkileyecektir. Bu siyaset üstü bir meseledir ve her bir Türk vatandaşının burada devletimizin attığı adımları desteklemesi bir vatan borcudur. Sosyal medyada bazı ajanların, terör networklerinin, provokatörlerin oluşturmak istedikleri algılara karşı mutlak bir teyakkuz ve tedbir hali gereklidir. Devletimizin ve partimizin açıklamalarına riayet edilmeli, sosyal medyadaki kimliği belirsiz hesapların manipülatif ifadelerine yer verilmemeli ve rağbet gösterilmemelidir. Çünkü savaş sadece sahada yapılmamaktadır. Savaş, sahanın dışındaki bütün alanlarda da verilmektedir. Çünkü sosyal medyada inanılmaz bir algı oluşturulmaktadır."

"RUSYA KUZU POSTUNA BÜRÜNMÜŞ BİR AYIDIR" 

Türkiye Cumhuriyetinin, ordusuyla Suriye'nin kuzeyinde, Fırat'ın batısında veya doğusunda herkese ve her şeye rağmen bir terör devleti kurulmasına müsaade etmeyeceğini belirten Destici, "Suriye'deki oyunu bozmaya çalışan tek ülke Türkiye'dir. Onun için bugün hem Rusya'sı, hem ABD'si, hem İsrail'i, hem de Avrupa Birliği, tamamen Türkiye'yi hedef alarak hareket etmektedir. Bu gerçeği bütün vatandaşlarımızın görmesi ve buna göre tavır sergilemesi gerekmektedir. Sosyal medya paylaşımlarına asla ve asla itibar etmemesi gerekmektedir. Türkiye, Suriye'deki masum insanların hayatını kurtarmak ve göç dalgalarını önlemek adına Rusya ve İran ile bir takım mutabakatlar imzalandı. Ancak Rusya'nın ajandasında yer alan başka planlar gerekçesiyle gelinen noktada mutabakatların hiçbir anlam taşımadığını gördük. Özetle Rusya'ya güvenmeyelim. Çünkü Rusya kuzu postuna bürünmüş bir ayı olduğunu her defasında göstermiştir. Rusya tarihinin hiçbir döneminde Türkiye'ye dost olmamıştır. Osmanlı Devletinin son zamanlarından itibaren Rusya'nın gözü hep Türkiye toprakları üzerinde olmuş, savaşanlarını desteklemiş ve Türkiye'nin boğazlarını ele geçirerek sıcak sulara hedefi gütmüştür. Rusya bu hedeften vazgeçmemiştir. Boğazlardan yapamadığını, güneyden Akdeniz'e inmeye çalışmaktır. Suriye derdi oradaki insanların can güvenliği ve barışın sağlanması değil, sıcak denizlere inmek ve petroldür" diye konuştu.

Suriye'deki savaşın başlamasından bu yana milyonlarca insanın yerinden olduğunu ve yurtlarını terk edenlerin başta Türkiye olmak üzere başka ülkelere sığındığını hatırlatan Genel Başkanımız Destici, Türkiye'nin yaklaşık 9 yıldır 4 milyon civarında Suriyeli'ye ev sahipliği yaptığını belirtti.

Genel Başkanımız Destici, başta Avrupa Birliği olmak üzere ekonomik kapasiteleri daha iyi durumda olan birçok ülkenin, bu ağır külfet karşısında Türkiye'yi yalnız bıraktığını söyleyerek, "Yabancı ülkeler, yapılan anlaşmalara da asla sadık kalmamışlardır. Türkiye bu son İdlib saldırısından sonra çok net bir karar alarak artık ülkemizdeki mültecilerin Avrupa geçişleri için kapıları açmıştır. Bu devletimiz tarafından alınan doğru bir karardır ve biz bu kararı BBP olarak destekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin yıllardır kimseden yardım almadan ülkeye sığınan yabancıları muhafaza ettiğini dile getiren Genel Başkanımız Destici, "Biz yine insanlığımızı yaparız ama artık kapıları açtık ve isteyen artık Avrupa'ya geçebilecek. Bu da doğru bir karardır. Çünkü Avrupa Türkiye'ye sırtını dönmüştür." diye konuştu.
Partimizin genel başkan yardımcıları Ünsal Karabulut, Ahmet Yelis, Ali Keser, Yaşar Sayan ve Bayram Karacan'ın sunumuyla basına kapalı devam eden toplantıya, partimizin Bursa İl Başkanı Salih Uçak, BBP Genel Başkanı Ekrem Alfatlı ve Balıkesir, Bilecik, Yalova, Kütahya il,ilçe başkanları, yöneticileri, Kadın Kolları Başkanları, Alperen Ocak başkanları ile partililer katıldı.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN