03.10.2020 16:53

ŞANLIURFA'DA ÇAVCI YENİDEN BAŞKAN

Büyük Birlik Partisi Şanlıurfa İl Olağan Kongresine giden Sabri Çavcı güven tazeledi.

Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut'un katıldığı kongrede Sabri Çavcı güven tazeleyerek yeniden il başkanı oldu.

KARABULUT, PARTİSİNİN ŞANLIURFA KONGRESİNDE KONUŞTU

BBP Genel Başkan Yardımcısı Karabulut, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısını lanetledi

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısıyla ilgili, "Uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak bugün sabah saatlerinde Karabağ bölgesi sınırında yaşamakta olan Türk sivillere kahpece ve haince yapılan bu saldırılara uluslararası toplum acilen cevap vermelidir." dedi.

Karabulut, partimizin Şanlıurfa İl Olağan Kurultayı'nda yaptığı konuşmada, Şanlıurfa'da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Bugün Ermenistan'ın Azerbaycan sınırındaki sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırı düzenlediğini anımsatan Ünsal Karabulut, saldırıyı lanetlediğini ve kınadığını belirtti.

Saldırı sonucu sivillerin hayatını kaybettiğini vurgulayan Karabulut, şöyle konuştu:

"Ermenistan'ın Azerbaycan sınırında Türk sivil yerleşim yerlerine saldırması ve ardında onlarca ölü ve yaralı bırakması kabul edilir birşey değil. Uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak bugün sabah saatlerinde Karabağ bölgesi sınırında yaşamakta olan Türk sivillere kahpece ve haince yapılan bu saldırılara uluslararası toplum acilen cevap vermelidir. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlüdür ve Azerbaycan halkının yanındadır."

Konuşmanın ardından yapılan seçime tek aday olarak giren mevcut İl Başkanı Sabri Çavcı, yeniden göreve getirildi.

 Kongrede; 29 yönetici görev aldı. Mahmut Boyuk, Mehmet Velat Bucak, Ahmet Işık, Ahmet Tarhan, Mahmut Kılık, Mehmet Akyüz, Halil Karakuş, Mustafa Çavcı, Mustafa Yıldız, Semira Çavcı, Mehmet Keseroğlu, Mustafa Şeker, Fethi Yakışık ve Mahmut Saraç asil yönetim kurulu üyeleri seçildi.


https://www.haberler.com/bbp-g...

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN