30.07.2020 13:44

ŞEHİT LİDERİMİZİN KABRİNİ VE ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİK..

Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, Kurban Bayramı arifesinde Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrine ve şehitliğe ziyarette bulundu.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, Genel Sekreter Üzeyir Tunç, Genel Başkan Yardımcılarımız Ali Keser, Ünsal Karabulut, Tevfik Eren ve MKYK üyeleri Gökhan Tezcan, Hayrettin Bal, Mahmut Burhankulu, Alperen Ocakları Genel Başkanı Samet Bağcı, yardımcıları, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman AYLAR ve partili vatandaşlarla birlikte Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ve şehitliği ziyaret etti.

Genel Başkanımız, Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinden dolayı az sayıda kişinin katılımıyla gerçekleşen ziyarette Destici, Yazıcıoğlu'nun kabrine gül ve karanfil bıraktı, Kur'an-ı Kerim okudu ve dua etti.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici, bu sene koronavirüs nedeniyle arife günü ve bayramın hüzünlü bir şekilde karşılandığını belirtti.

Hac ibadetini yapanların sayısının az olduğunu ama bugün de Arafat'ta ellerin semaya açılarak bütün yer yüzündeki mazlumlar ve Müslümanlar için dua edileceğini dile getiren Genel Başkanımız Destici, Doğu Türkistan'dan Filistin'e, Kırım'dan Arakan'a kadar birçok coğrafyada hala zulüm gören soydaşların bulunduğunu söyledi.

Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, "Türkiye bunun için de güçlü olmak zorunda. Osmanlı'nın zayıflamasından bugüne kadar yaklaşık 200 seneden fazla bir süredir maalesef siz zayıflarsanız sizin dindaşlarınız da soydaşlarınız da her türlü zulümle karşı karşıya kalırlar. Onun için Türkiye güçlü, Türk milleti birlik olmak zorunda. Türk devleti güçlü şekilde ilelebet bu dünyada var olmak ve payidar olmak zorunda." diye konuştu.

Milletin, Müslümanların, Türk ve İslam coğrafyasının Kurban Bayramı'nı tebrik eden Genel Başkanımız Destici, bayramın huzur, barış, kardeşlik içinde geçmesi temennisinde bulundu. Destici, terörle mücadele eden Mehmetçiğin, polislerin, güvenlik korucularının da bayramını kutladı.
Pandemi sürecinde geçen Ramazan Bayramı'nda sosyal mesafeye ve hijyene dikkat edildiğini hatırlatan Genel Başkanımız Destici, bu bayramda da kurallara uyulmasının önemine işaret etti.

Daha sonra Cebeci Askeri Şehitliği'ne gelerek şehit ailelerinin bayramlarını kutlayan BBP Genel Başkanı Destici, şehitlerin kabrine karanfil bıraktı.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN