03.02.2020 19:52

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK

Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, İdlib'de 5 askerin şehit olduğu saldırıya ilişkin, "Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak, bu kalleş saldırıyı yapanlar hesabını verecektir." ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Suriye'nin kuzeyinde İdlib'de 3'ü sivil, 5'i asker 8 kişi şehit  edilmesi ve askerlerimizin yaralanmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Şehitlerin aileleri ve yakınları başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensuplarına ve Türk milletine başsağlığı dileyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları söyledi:

"Suriye'nin İdlib bölgesinde rejim unsurları tarafından kalleşçe yapılan saldırı sonucu şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak, bu kalleş saldırıyı yapanlar hesabını verecektir."

Açıklamada, "Suriye rejiminin İdlib Bölgesinde sivil hedeflere yönelik saldırıları ve bunun sonucu Türkiye’ye karşı başlayan yeni bir göç dalgasını önlemek için Türkiye’nin önlem ve güvenlik amaçlı oluşturduğu gözlem noktalarına Suriye Rejim unsurları tarafından yapılan kalleş saldırı sonucu 3'ü sivil, 5'i asker 8 şehidimiz, 7 kahraman Mehmetçiğimiz de yaralanmıştır. Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı gazilerimize acil şifalar niyaz ediyorum. Şehitlerimizin ailelerine ve Aziz Milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.
Tabi ki bu kalleş saldırıya Silahlı Kuvvetlerimiz anında ve çok yüksek düzeyde hem karadan hem de havadan karşılık vererek gereğini yapmıştır. Suriye rejimi ve onu destekleyen güçler başta olmak üzere bütün dünya bilmelidir ki; hem askerimize karşı yapılan saldırının bedelini bunu yapanlar ağır bir şekilde ödüyor ve ödeyecektir hem de Suriye’den Türkiye’yi çıkartarak emperyalist emellerine ulaşmak hedefinde olanlar bunu başaramayacaktır.
Bundan sonra Türkiye gerektiğinde masum sivillere ve onları korumak için bölgede bulunan Türk ordusuna saldıran rejim güçlerini de açık hedef olarak belirlemeli, başta İdlib olmak üzere Suriye’nin kuzeyindeki Türkiye’ye tehdit oluşturan her noktada gereğini yerine getirmelidir." sözlerini kaydetti.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN