03.12.2018 09:32

SİVAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZ DOĞAN ÜRGÜP

Genel Başkanımız Mustyafa Destici, Sivas ilimizde kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yarım kalan projelerimizi tamamlayacağız" dedi.

İlk aday tanıtım törenimizi Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun memleketi Sivas’ta gerçekleştirdik. Kalabalık bir katılım ile il başkanlığımız önünde yapılan törende Genel Başkanımız Mustafa Destici, Sivas için 2009 yılında ki seçimlerde partimizden aday olup kazanarak bir dönem belediye başkanlığı yapan Doğan Ürgüp’ü aday gösterdi.

Aday tanıtım töreninde konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Sivas’ta AK Parti ve diğer partilerin seçmenlerinin oylarına talip olduklarını belirti.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Sivas’ta şuna inanıyorum ki sadece Cumhur ittifakımıza mensup siyasi partilerimize gönül veren kardeşlerimiz değil, ben inanıyorum ki bu aday tanıtımı programından sonra AK Parti’ye gönül veren kardeşlerimizin de tercihi Doğan Ürgüp ve Büyük Birlik Partisi olacaktır ve olmalıdır. Aynı şekilde Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül veren ülküdaşlarımızın, dava arkadaşlarımızın da tercisi Sivas’ta Doğan Ürgüp ve Büyük Birlik Partisi olmalıdır ve olacaktır. 2009 seçimlerinde olduğu gibi CHP’ye son seçimde oy veren İyi parti ve Saadet Partisine oy veren kardeşlerimizin tercihi de bu seçimde Sivasımızda Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun emaneti olan Doğan Ürgüp ve Büyük Partisidir” dedi.

Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ile 25 yıl önce çıktıkları yolda, aynı azim, aynı kararlılık ve inançla onun hedef olarak gösterdiği yolda ilerlemeye devam edeceklerini anlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Bir yerel seçime daha doğru gidiyoruz. 2019 yerel seçimleri milletimiz ve ülkemize hayırlara vesile olsun. Büyük Birlik Partisi olarak seçim tecrübesi yüksek bir partiyiz. Önümüzdeki seçimlerde de Türkiye'nin tüm seçim bölgelerinde Büyük Birlik Partisi kendi adı, kendi amblemi ve adaylarıyla seçimlerde yer alacaktır." diye konuştu.

 Doğan Ürgüp'ün kentte daha önce belediye başkanlığı yaptığını hatırlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Bugün burada adayımızı sizinle tanıştırmak, bütün Sivas'a ve Türkiye'ye ilan etmek için sizlerle birlikteyiz. Adayımızı tanıtırken fazla konuşmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Çünkü siz kendisini çok yakından tanıyorsunuz. Rahmetli şehit liderimiz Muhsin Başkanımızın 2009'da size emanetiydi ve siz o emanete 2009'da sahip çıktınız. Ve o da 5 yıl boyunca Sivas'a ve sizin emanetinize sahip çıktı ve hiçbir söz getirmedi ve 5 yıl boyunca Sivas'ta adil bir belediye yönetimi yapıldı ve belki de Sivas'ın o güne kadar görmediği pek çok hizmetle de Sivasımız tanıştı. 2014 yılında bir ara verildi ve ben inanıyorum ki bu Sivasımız için de bir eksiklik, bir noksanlık ve bir kayıp oldu. Biz hem kaldığımız yerden devam etme ve hem de yarım kalan projeleri devam ettirme, tamamlama ve Sivas'a, Sivaslıya sonuna kadar hizmet aşkıyla yanıp tutuşan bir kardeşimizi, bir dava arkadaşımızı, bir ağabeyimizi, bir mesai arkadaşımızı ve en önemlisi rahmetli Genel Başkanımızın dava arkadaşı, iş arkadaşı ve ortaklığını yapmış bir değeri bugün tekrar Sivas'ımızın belediye başkanı adayı olarak sizlerle buluşturacağız" dedi.

'CUMHUR İTTİFAKI DEVAM EDECEK'

24 Haziran seçimleri öncesinde kurulan Cumhur İttifakı'nın devam edeceğini belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları kaydetti: "Şimdi önümüzde yerel seçimler var ve dolayısıyla da Cumhur İttifakı'mız elbette ki devam ediyor. Yerel seçimlerle ilgili ittifak konusunda da hem iktidar partisinin hem ana muhalefet partisinin hem Milliyetçi Hareket Partisi'nin hem diğer siyasi partilerin görüşmeleri ve çalışmaları var. Elbetteki biz de seçimlere giren, katılma hakkı kazanmış ve çok tecrübeli bir siyasi parti olarak bunun dışında kalmamız beklenemez. Çünkü Türkiye'nin yaşadığı bir süreçtir bu ama bizim önceliğimiz bir kere daha ifade ediyorum; devletimizin bekası, ülkemizin bütünlüğü, milletimizin istiklali ve istikbalidir. Cumhur İttifakı'mız da bununla ilgili kurulmuştur ve dolayısıyla bu tehdit ve tehlikeler ortadan kalkıncaya kadar devam edecektir. Ve sadece bunu 24 Haziran seçimlerine ya da yerel seçimlere indirgemek, sadece oralarla değerlendirmek doğru değildir. İki parti seçim ittifakı yapabilir, el ele üç parti de yapabilir. Bir başka iki parti yapabilir, bir başka üç parti yapabilir ama Cumhur İttifakı bunların tamamen üstünde olan ve bir kere daha altını çizerek söylüyorum; devletin bekasını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istiklalini ve istikbalini önceleyerek kurulmuş bir ittifaktır ve devam edecektir."

Aday tanıtım toplantısında konuşan Sivas Belediyesi başkan adayımız Doğan Ürgüp, 2009 yılında olduğu gibi seçildiğinde parti rozetini çıkartacağını belirterek, “Esas olan milletin gönlüne girmektir. Milletin belediye başkanı olmaktır. Bir siyasi partiden aday olursunuz, prosedür böyledir ama siz seçildikten sonra o siyasi partinin değil o bölgede yaşayan, dini, dili, ırkı, cinsi, mezhebi, inancı, kimliği her ne olursa olsun hepsinin belediye başkanı olursunuz. 2009 yılında seçildiğimde rahmetli genel başkanımızın izni ile partimin rozetini çıkartıp yakama taktığım bayrağımızı hiç çıkartmadım” dedi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN