21.11.2018 11:47

SUUDİ ARABİSTAN; ABD VE İSRAİLE BOYUN EĞEREK, İSLAM ÜLKELERİNDE KAN AKITMAYI DEVLET POLİTİKASI HALİNE GETİRMİŞTİR.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Suudi Arabistan; Abd ve İsrail’e boyun eğerek, İslam Ülkelerinde kan akıtmayı devlet politikası haline getirmiştir." dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Genel Merkez Binamızda düzenlediği basın toplantısında ülke ve dünya gündemini değerlendirdi.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Suudi Arabistan; Abd ve İsrail’e boyun eğerek, İslam Ülkelerinde kan akıtmayı devlet politikası haline getirmiştir. Önce kendi devleti içinde yarattığı kaos, sonra da bölge ülkelerini felakete sürükleyen hamleler yapması bu görüşümüzü doğrular niteliktedir.” İfadelerini kullandı.

“HEPSİ ÖLÜM, YIKIM, BÖLME VE YOK ETME ÜZERİNE KURULU PLANLARDIR”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bugün Yemen’de yaşanan iç savaştan dolayı 18 milyon insan kıtlıkla karşı karşıya kalırken, Türkiye’yi de pervasızca “şer odağı” olarak nitelendirmektedirler. Yakın bir zamanda, terör örgütü PKK/PYD/YPG’yi fonlamalarını da unutmuş değiliz.

    Hepsi ölüm, hepsi yıkım, hepsi bölme, hepsi yok etme üzerine kurulu planlardır. Fakat Cemal Kaşıkçı cinayetinde hesapları tutmamıştır. Tabir-i caizse Suudi Arabistan bu kez  “baltayı taşa” vurmuştur. Dünya kamuoyu nezlinde adları, “reformcu”luktan, “katil”e evrilmiştir.

    ABD Başkanı’nın ise bu konudaki ilk açıklamaları, cinayetin üstünü örtmek için can hıraş yapılan açıklamalar olmuştur. Cinayette parmağı bulunan ABD’nin Başkanı Trump, timsah gözyaşları eşliğinde; “kaydı duymak istemedim, dinlemek için bir sebebim de yoktu. Oldukça şiddet dolu, vahşice ve berbattı.” diyerek hepimizin gözlerini yaşartmıştır.” Diye konuştu.

“ORTADOĞU’NUN KADERİNİ YENİDEN BELİRLEYECEK BİR OLAYDIR”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu arada, dün Trump yeni bir açıklama yapmıştır ve cinayet emrini prensin vermiş olacağına işaret etmiştir. Ardından bu açıklamayı yapmamış gibi davranıp, prensle G-20 zirvesinde görüşebileceğini belirtmiştir. Buradan anladığımız ise Trump’ın prensle olan pazarlığı henüz bitmiş değildir.

    Biz bu kuyrukları tutmuşken; bilgisi, belgesi, ses kaydı ve görüntüsü her şey elimizdeyken, bu davanın üstünü kimsenin örtmesine izin vermemeliyiz. Çünkü bu, sadece muhalif bir gazetecinin sesinin kesilmesi değil, dengeleri tamamen değiştirecek ve Ortadoğu’nun kaderini yeniden belirleyecek bir olaydır.” Şeklinde konuştu.

“DOLARIN ARTMASI İLE YAPILAN ZAMLAR, DOLAR ARTIŞI ORANINDAN DAHA FAZLA OLMUŞTUR.”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Ekonomi üzerinden ülkemizi dize getirmeyi hedefleyen planların büyük bölümünü bertaraf etmiş bulunmaktayız. Fakat bunun yanı sıra, dolar manipülasyonları ve ülkemize uygulanan bazı yaptırımlar ekonomimizin kırılganlığını açığa çıkarmıştır.

     Bunun sonucunda ekonomi politikalarımızda süratle değişime gitmemiz ve daha sağlam temellere oturmuş bir planda ilerlememiz gerektiğine karar verilmiştir. Ancak görüyoruz ki doların artması ile yapılan zamlar, dolar artış oranından daha fazla olmuştur. Doların düşmesiyle de fiyatlarda bir değişim olmayışı apaçık ortadadır.”

“ASGARİ ÜCRET 2000 TL OLMALIDIR”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Asgari ücretle geçinen vatandaşlarımız bu iniş çıkışlardan yorgun düşmüştür. Bu nedenle asgari ücretin bu koşullara göre düzenlenmesi gerekmektedir. Türk-iş’in Ekim ayı verilerine göre açlık sınırı 1919 TL olarak belirlenmiştir. Yani Asgari Ücretin 2000 TL’nin altında olmamasını teklif ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

“ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE KAMPANYASINA DESTEK VERİYORUZ”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici şunları söyledi: ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ kampanyasına, Büyük Birlik Partisi olarak destek verdiğimizi her daim ifade etmişizdir. Ancak; indirime gittiklerini iddia eden bu firmalar, neredeyse yüzde yüz zamlanan ürünlerin, zamlı fiyatı üzerinden, yüzde on gibi komik bir indirime gidilmesiyle kimseyi kandırmaya çalışmamalıdırlar. Bu firmaların derdi, yaptıkları zamları, kendilerini “indirim yapanlar” listesine koyarak temize çıkarmaktır.

    Bu durum bizlere, ekonomiyi iyileştirme konusunda, sadece gelip geçici tedbirler alındığını göstermektedir. Ekonomi konusunda kısa vadede alınacak tedbirler, uzun vadede bizleri daha zor duruma düşürecektir. Çözüm ise; iktidarın süratle akıllı reformları devreye sokması, üretime yönelik yatırımlar yapmaya insanlarımızı teşvik etmesidir.

    Gerçeklerle yüzleşerek, hep beraber çalışma seferberliği ile sistemi düzeltmemiz gerekmektedir. Ya ışığı bulmak için tüneli kazmaya devam edeceğiz ya da tünelin üzerimize yıkılmasını bekleyeceğiz.”

“SİZİN ÜZERİNİZE HİÇ BOMBA DÜŞTÜ MÜ?”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici,  “Sizin üzerinize hiç bomba düştü mü?

    Eviniz yıkıldı mı?

    Ciğerlerinize barut kokusu doldu mu?

    Hiç, tüm hayatınızı deniz üstünde, lastikten bir bota emanet ettiniz mi?

    Sonunu bilmediğiniz, bir ölüm yolculuğuna çıktınız mı?

    Peki, gözlerinizin önünde aileniz katledildi mi?

    Dünyada bu soruların hepsine “evet” cevabı veren milyonlarca insan ve milyonlarca çocuk var. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ydü. İnsanoğlunun durup düşünmesi gereken bir gündü. Özellikle Avrupa ve kendini medeni sayan diğer ülkeler, bu konuda her zaman büyük büyük konuşmalar yapmaktadırlar. Fakat onların “hak, hukuk ve mutluluk” diye bahsettiği çocuklar, sadece kendi ülkelerinin çocuklarıdır!

    Yoksa kasıtları;

    Bir Doğu Türkistan,

    Bir Gazze, bir Suriye,

    Bir Yemen’in çocukları değildir!

    Türkiye’nin bu konuda vicdanı çok rahattır. Türk Milleti, Avrupa gibi bu çocukları göz göre göre ölüme terk etmemiş, sahip çıkmış, barınmadan eğitime olanaklar sunmuştur. Fakat Avrupa meyve seçer gibi, iyi ve sağlıklı olanı, kalifiye olanı, ülke menfatine uyanı seçmiştir.

    İşte bunların zihniyeti,  bu denli kirli! Bu denli hesapçı ve bu denli vicdan yoksunudur! Dünya da her şey hızla tükenmekte ve doğal kaynaklar azalmaktadır. Çin, İsrail, Avrupa ve Amerika açtığı gelecek savaşlarıyla bu hesapların peşindedir.” Diye konuştu.

“BİR ÇOCUK DİSNEYLAND DA GEZİP, EĞLENİP DÜNYAYI KEŞFEDERKEN, DİĞER BİR ÇOCUK GÖZLERİNİ ÇADIR KAMPINDA AÇIYOR”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Çocuklar, yok edilen hayatlar, acı çeken insanlar… Maalesef bu ülkelerin ilgi alanına girmemektedir.

    Gerçekten merak etmekteyiz. Bu ülkeler, bu çocukların gözlerine bakmaya cesaret edebiliyor mu?

    Mültecileri durdurmak için yükselen o duvarlar, aslında insanlık üzerine örülmüştür. Ve dünya ülkeleri kapılarını kapatarak, insanları ölüme terk etmekle kalmayıp, neredeyse 10 milyar dolarlık bir pazar oluşturan insan tacirlerinin, bu insanlık suçuna ortak olmaktadırlar.

    Bir çocuk Disneyland de gezip eğlenip, dünyayı keşfederken, diğer bir çocuk gözlerini çadır kampında açıyorsa, bir çocuk gece sıcacık evinde, anne kokusuyla uykuya dalarkan, diğeri dışarıda bombaların arasında, korkuyla anne yerine, soğuk betonlara sığınıyorsa, bana kimse dünya da çocuk haklarından bahsetmesin!” şeklinde konuştu.

“AYLAN BEBEĞİ, EYLÜL’Ü, LEYLA’YI HİÇ UNUTMADIK”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Kayıp çocukların milyonlarla ifade edildiği, ailelerin yoksulluktan, savaştan evlatlarını satılığa çıkardığı, çocukların üstüne fiyat etiketi yapıştırıldığı bir çağda, bana kimse Avrupa Kriterlerinden, haktan, hukuktan, adaletten bahsetmesin!

    Biz savaşın acımasızlığının simgesi olan Aylan bebekleri, Sudan'da çekilen 'çocuk ve akbaba' fotoğrafındaki,  açlığın, çaresizliğin simgesi olan Afrikalı çocuğu da unutmadık.

    Eylül’ü, Leyla’yı da unutmadık ve onların katilleri içinde meclisin açıldığı ilk gün, idam teklifimizi verdik.  Büyük Birlik Partisi olarak tüm dünya ülkelerini, kendi içinde bir muhasebe, bir vicdan yoklaması yapmaya davet ediyorum.

    Siyasi çekişmelerin arasında ezip geçtiğimiz insanlık dramlarını görmezden gelemeyiz. Büyük Birlik Partisi vicdanların sesi olarak, çocuk haklarının ihlalleri konusunda da çalışmalar yapmaya ve “vicdanların sesi” olmaya devam edecektir.”

"AİHM KONU TÜRKİYE OLUNCA ÇİFTE STANDART TAKINIYOR"

Genel Başkanımız Mustafa Destici gazetecilerin sorularını yanıtladı. "AİHM'in HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında verdiği kararı nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Genel Başkanımız Mustafa Destici, "AİHM konu Türkiye olunca çifte standart takınıyor. Konu terörü destekleyenler ve onun siyasi uzantıları olunca onların lehine karar verdi ve onları destekledi. Biz AİHM'in kararını hukuki bir karar olarak görmüyorum. Siyasi bir karar olarak değerlendiriyorum. Teröre ve terörün uzantısı olan bir kişi ve siyasi partiye destek olarak görüyorum" yanıtını verdi.

"EYT ERKEN EMEKLİLİK İSTEMİYOR"

Daha önce Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda  "İktidarın inat etmemesi lazım" diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, gazetecilerin "Bir Partinin bu konuda Meclis'e sunduğu araştırma önergesine destek verdiniz mi? MHP'nin çekimser kalmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu şöyle değerlendirdi: "Büyük Birlik Partisi olarak daha önceden düşüncelerimizi net ifade ettik. Bu konuda hala ısrarlıyız. EYT'ler erken emeklilik istemiyor, bir hak mağduriyeti var ve bunun ortadan kaldırılması gerekiyor. Hükümet olumsuz kararını bir kenara bırakarak, EYT'lilerin hakkını vermelidir."

'SONUÇ ALINAMAYACAĞI AÇIK'

"Meclis'teki durumda İYİ Partinin tavrı belki kendileri açısından doğru gözükse de sonuç alma açısından EYT'lilere zarar verdi. Bu konunun Meclis tablosuna bakıp hareket etmek gerekir. Bir siyasi parti grubu vereceği teklifin ret edileceğini bile bile bu teklifi veriyorsa, bu sadece kendisine siyasi nemalanma ihtiyacıyla yapmış gibi algılanır. AK Parti ve MHP'nin 'olur' demediği teklifin komisyonlardan ve Meclis Genel Kurulu'ndan geçmeyeceği çok açık. Biz şuanda tüm gruplarla görüşerek ortak bir teklif hazırlanması için uğraşıyoruz. Hükümeti bu konuda ikna etmeye çalışıyoruz. Zaten MHP grubunun olumlu görüşü var. Onların hassasiyeti de bizim gibi hükümetle birlikte bu işi yapmak".

'OLUMLU BULUYORUZ'

"Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin görüşmesine ilişkin değerlendirmeniz nedir?" sorusuna Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Biz bu ittifakın sürmesi gerektiğini ifade etmiştik. Görüşmelerin kesildiği günlerde de bunu doğru olmadığını dile getirmiştik. Yerelde de ittifakın sağlanmasının ülkemizin hayrına olacağını ifade etmiştik. Bu davetin sonuç bulmuş olmasını olumlu buluyoruz. İnşallah görüşmeden ülkemiz adına iyi sonuçlar çıkar" diye cevap verdi.

'MAKAMA YAKIŞMADI'

Necmettin Erbakan Üniversitesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı’nın yerel seçimde 'kadın adaya oy vermem' açıklamasına Genel Başkanımız Mustafa Destici, şu tepkiyi gösterdi: "Biliyorsunuz Türkiye'nin gündeminde bir dekanın 'kadın olana oy veremem' cümlesi var. Gerçekten yakışmadı.  O makama ulaşmış birisi neden böyle bir açıklama yapma gereği duydu, gerçekten bunun da cevabını vermesi gerekir. Türkiye'de biz kadınlarımızın iş hayatı ve siyasete katılmasında uğraşırken böyle bir açıklama şık olmadı".

   


E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN