14.03.2019 18:31

TARIMIN SORUNU İTHALATLA DEĞİL DESTEKLE ÇÖZÜLÜR

Yerel seçim çalışması kapsamında karayoluyla, İstanbul'dan Kütahya'nın Simav ilçesinin Naşa beldesine gelen Genel Başkanımız Mustafa Destici, Mevcut Başkan ve BBP'nin Naşa Belde Belediye Başkan Adayı Kadir Bütüner'le birlikte halka seslendi.

Doğru kimden gelirse destekleyeceklerini yanlışın karşısında ok gibi duracaklarını söyleyen Destici, esnafın, çiftçinin ve emeklinin problemleri olduğunu da belirterek, şunları söyledi

Tarımın sorunu ithalatla değil destekle çözülür
"Bu problemlerin çözülmesi için başta çiftçinin kullandığı mazotun üzerindeki ÖTV'nin kaldırılarak mazotun 3 liranın altında çiftçiye verilmesi lazım. Bu yapılana kadar her gittiğim yerde bunu konuşacağım. Gübrede, ilaçta, tohumda çiftçinin desteklenmesi lazım. İthalatı serbest bırakarak gümrüksüz ve vergisiz patates, soğan, buğday, arpa, mısır ithal ederek tarımdaki problemleri çözemezsiniz. Nasıl çözersiniz Destekleyerek çözersiniz. İnsanlarımızı doğduğu yerde doyurup, alnı ak, başı dik bir şekilde yaşatarak çözersiniz. Biz bunun mücadelesini veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz."
Genel Başkanımız Destici, buradaki programını tamamlayınca karayoluyla Ankara'ya hareket etti.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN