03.04.2020 22:33

“TEDBİR AMAÇLI AÇIKLANAN TÜM KARARLARA VATANDAŞLARIMIZIN CİDDİYET VE TİTİZLİKLE UYMASI GEREKİR”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Tedbir amaçlı kararlara tüm vatandaşlarımızın ciddiyet ve titizlikle uymasını hayati bir zorunluluk görüyoruz.” Dedi.

 Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Tedbir amaçlı kararlara tüm vatandaşlarımızın ciddiyet ve titizlikle uymasını hayati bir zorunluluk görüyoruz.” Dedi.

Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararlara destek verdiklerini kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Covıd19 salgınında bugün ve daha önce hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Sağlık Bakanımız ve Bilim Kurulu'nun değerli üyeleri ile fedakâr sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Rabbim onları korusun.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Korona virüsle mücadele için, Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve salgında yaşanan son durumu dikkate alarak Cumhurbaşkanımız tarafından bugün ve daha önce kamuoyuna açıklanan tedbir amaçlı kararlara tüm vatandaşlarımızın ciddiyet ve titizlikle uymasını hayati bir zorunluluk görüyoruz.” Vurgusu yaptı. 1400 yıllarda yaşamış Amasyalı Cerrah Sabuncuzade Şerafettin Efendi'nin Mücerrebname adlı eserindekisözlerini hatırlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bugün yaşadıklarımızın bugünkü kadar yaygın olmasa da benzerlerini insanlıkla beraber atalarımızda yaşamış. O günkü hekimlerin tavsiyeleri ile bugünkülerin ki aslında pek değişmemiş. “Temizlik, İyi beslenme, Dinlenme, İzolasyon ve sosyal mesafeyi korumak" Ve elbette,"Duâ ve Niyaz.”

30 Büyükşehir ile Zonguldak iline giriş ve çıkışların yasaklanması, 20 yaş altının sokağa çıkma yasağı getirilmesini, market ve pazarlarda maske takma zorunluluğun getirilmesine destek verdiklerini belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bugün Sağlık Bakanının açıklamasından yine şunu görüyoruz ki; vefat eden vatandaşlarımızın yaş ortalaması 60 üstü. Ölüm oranlarının 60 yaş üstü yoğunlukta olduğundan dolayı tedbir amaçla 65 yaşın 60 yaşa indirilmesini uygun görüyoruz.” Dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici son olarak şunları söyledi: “EPDK’nın elektrik faturaları kararı doğru ve adil olmadığı gibi milletimizin de haklı tepkisine sebep olmuştur.Halkın önemli kısmı evinden farklı mekânlara ya da tasarrufa geçmiştir. Doğrusu ihtiyaç sahiplerine bu üç ay için fatura göndermemek, diğerlerini okutmaktır.Ayrıca iş yerlerinin çoğu kapandı çalışmıyor. Veya esnek çalışıyor.Çalışmayan, çalışma saatleri daralan veya iş yapamayan esnafa, tüccara, sanayiciye, üreticiye vb. Sayaçları okumadan geçmiş yıllara kıyasla Elektrik Faturası gönderme kararı yeniden gözden geçirilerek düzeltilmelidir.”

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN