09.10.2019 16:19

"TEHLİKEYİ ORADA BERTARAF ETMEKLE YÜKÜMLÜYÜZ"

Genel Merkezimizde haftalık basın toplantısı düzenleyen Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, Fırat'ın doğusuna yönelik olası harekata ilişkin, "Tehlikeyi orada bertaraf etmekle yükümlüyüz. Eğer biz bugün bu harekatı yapmaz ve o bölgeyi PKK/YPG'den temizlemezsek, yarın kendi sınırlarımız içerisinde bu mücadeleyi vermek zorunda kalırız." dedi.

Destici: "(Suriye-Irak tezkeresi) Siyasi bölücüler dışında bütün siyasi partilerimizin mutabakatıyla, desteğiyle, evetiyle bu Gazi Meclisimizde kabul edildi"

Destici: "Maalesef TBMM'de, hem de bir grupla temsil edilen siyasi bölücüler var. Bu bizim ağırımıza gidiyor. Bu Türk Milletinin ağırına gidiyor"

Destici: "Siz canınızla, dişinizle, kanınızla şehitler vererek Mehmetçiğimiz, polisimiz gazi olarak devletin bekası için ülkenin bütünlüğü için, sınır güvenliğimiz için, kardeş coğrafyaların huzur bulması için bir mücadele veriyorsunuz. Ama TBBM'de temsil edilen sözde bir parti, onun sözde milletvekilleri terörist safında, düşman safında. Bunun kabul edilebilir, bunun makul görülebilir hiçbir tarafı yoktur. Onun için biz buna artık son verilmesi gerektiğini ifade ediyoruz"

"Tehlikeyi orada bertaraf etmekle yükümlüyüz"

Düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız; Suriye ve Irak tezkeresinin TBMM'de kabul edildiğini hatırlattı.

Destici, HDP'nin tezkereye destek vermemesine tepki göstererek, "Siz, canınızla, kanınızla şehitler vererek, Mehmetçiğimiz ve polisimiz gazi olarak, devletin bekası ve kardeş coğrafyaların huzur bulması için bir mücadele veriyorsunuz ama TBMM'de temsil edilen sözde bir parti ve onun sözde milletvekilleri terörist safında. Bunun izah edilebilir tarafı yoktur." ifadelerini kullandı.

Destici, Suriye'de huzurun sağlanması için Türkiye'nin büyük gayret gösterdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Biz şunu biliyoruz; Suriye'nin kuzeyinde bir terörist devletçiği, özerk bir yapı oluşturulacak ve bu daha sonra Irak'ın kuzeyindekine eklemlenecek. Peki ondan sonra sıra nereye gelecek ? Bunu görmek için strateji uzmanı olmaya gerek yok. Hedeflerinin neresi olduğunu biz açık ve net biliyoruz. Tehlikeyi orada bertaraf etmekle yükümlüyüz. Eğer biz bugün bu harekatı yapmaz ve o bölgeyi PKK/YPG'den temizlemezsek, yarın kendi sınırlarımız içerisinde bu mücadeleyi vermek zorunda kalırız."

"CHP'nin çok gönüllü olarak 'Evet' demediği ortada"
Destici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriye ve Irak tezkerelerine ilişkin, "O çocukların burnu kanamasın diye içimiz yana yana evet diyeceğiz." sözlerinin sorulması üzerine, şunları söyledi:

"CHP'nin çok gönüllü olarak 'Evet' demediği ortada. Seçim ortakları HDP ile Türk devleti ve Türk milleti arasında sıkışmış vaziyetteler. O sıkışıklıktan acilen çıkmaları lazım. Hiçbirimiz askerimizin ve polisimizin burnunun kanamasını istemeyiz ama neticede bir harekat başlatıyoruz. Bu harekatın da bir bedeli olacak ve biz bu bedeli göze alarak oraya giriyoruz."

Son bir yılda elektrik, köprü ve otoyollara yapılan zamlara da değinen Destici, "Burada büyük bir sıkıntı var ve bu sıkıntı gittikçe büyüyor. Bu zamları hangi kurum yapıyorsa vatandaşımıza bunu açıklaması lazım." diye konuştu.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN