02.12.2019 18:50

'TÜRKİYE BULUŞUYOR BİRLİK'TE KUCAKLAŞIYOR' TEMALI PROGRAMIMIZIN İLKİ İSTANBUL'DA BÜYÜK BİR COŞKU İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

''Türkiye Kucaklaşıyor, Birlikte Buluşuyor'' temalı toplantılarımızın ilki olan İstanbul programı yapıldı. Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde başlayan Program; Kur'an-ı Kerim tilaveti, şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Programda partililere seslenen Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Türkiye Kucaklaşıyor Birlikte Buluşuyor diyerek Türkiye Buluşmaları'nı İstanbul'dan başlattık. Çalışmalarımızın, partimize, ülkemize ve milletimize hayırlı sonuçlar getireceğini yürekten inanıyorum." dedi.

Genel Başkanımızın programdaki konuşmasını satır başları:
"Her ne kadar ülkemiz dâhili ve harici güvenlik sorunlarıyla boğuşsa da siyaset ve siyasi rekabet sürmektedir. Bilhassa yerel seçimlerde sonra elde ettiğimiz başarı siyasi partiler yelpazesi içinde bizi ayrıcalıklı bir konuma taşımıştır"

"Ülkemizde şu an nasıl etnik köken kaşınıyorsa bir Kürt-Türkmen kavgası çıkartılmaya çalışılıyorsa, ellerine fırsat geçse Alevi-Sünni çatışması çıkaracaklarından hiç şüpheniz olmasın. Bunu da yapacaklardır. Onun için hepimiz uyanık olmalıyız."

"Türkiye sadece bu coğrafyaya sıkışmış bir milletin değil dünyanın her tarafına yayılmış asil, necip Türk milletinin devletidir. Onun için bize sataşanlar bunun bedelini sadece bu coğrafyada değil kendi topraklarında da ödeyeceğini bilsin."

"Suriye ve Irak'tan sonra sıranın İran’da olduğu konusunda herkes hemfikirdir. Suriye'deki gibi en ağır bedelleri yine biz öderiz. Onun için biz bunun karşısında olmalıyız. Türk milleti haksızlıklar karşısında susmayacak ve müdahale edecektir."

"3 gün önce YPG’nin havan saldırısında askerlerimizi kim şehit etti? PYD-YPG, farklı kılıklarda, farklı kıyafetlerde hem ABD ile hem Rusya ile işbirliğini devam ettiriyor. İkisine de güvenemeyiz kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, başka yolu yok."

"Kaldığımız yerden harekata tekrar başlamalı ve bölgeyi Mehmetçiğimizle kendimiz temizlemeliyiz. "

"Partimiz en önemli 'köşe başı' ve 'kilit taşları'ndan birisi olma özelliğini Elhamdülillah sizin desteğiniz, gayretiniz, milletimizin duası ve teveccühüyle koruyor. Kurumsal yapımızı daha iyiyi taşıyabilmek için radikal kararlar almak ve yeni başlangıçlar yapmak gerekir."

"Önümüzde bir kongre süreci var. Gerek önümüzdeki seçim süreçlerine verimli ve yeni yüzlerle partimizi taşımak gerekse yapısal sorunlarımızı aşmak için kadrolarımızı güçlendirmek zorundayız. "

"Vaktini, fikrini, kesesini, enerjisini, emeğini ivazsız ve garazsız bir şekilde bu davaya adamış her bir partilimize, ocaklı kardeşimize buradan şükranlarımı sunuyorum. Rabbim eksikliklerini göstermesin onları korusun ve yüceltsin diyorum."

"Alperen Ocaklarımızdan gelen “Kim var?” diye seslenilince, “Ben varım!” cevabını veren ve “Benim olmadığım yerde kimse yoktur!” duygusuna sahip genç ve yetenekli kardeşlerimize yönetimlerimizde görev vereceğiz."

"Çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız ve Allah’ın izniyle başaracak Büyük Birlik Partisi’ni birinci yapacağız. Doğu Türkistan’dan Adriyetik’e, Libya’dan Filistin’e, Türk ve İslam coğrafyasındaki mazlum kardeşlerimizin buna ihtiyacı var. "

"Büyük Birlik, 27 yıldır tezgahlarla, tuzaklarla yok olmadı. Cevabı, İstanbul’da bizi şanlı mazimize götüren, yüreklerimizi ısıtan partimizin kurucularından Sn. Bekir Doğan amcamızın konuşmasında saklı. Rabbim O’na ve cümle dava arkadaşımıza sağlıklı ömürler nasip etsin inşallah."

"Türkiye Buluşmalarımızın İstanbul programında Afganistan’dan konuklarımız vardı. Bu vesileyle farklı devletler altında tek millet olan Türklerin birlik ve beraberliğini bir kez daha vurgulama fırsatımız oldu. Sağ olsun var olsunlar."

Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici konuşmasında daha sonra şunları söyledi:
"Bugün Orta Doğu'da esaslı 2,5 ülke vardır, Türkiye, İran ve yarım Mısır. Dikkat ederseniz emperyalistlerin hedefinde de bu ülkeler vardır.
"Ortadoğu kaynaklı ciddi tehdit ve tehlikelerle cedelleşiyoruz. Tablo çok ilginç bundan 100 sene önce, tıpkı bugünkü gibi başlamıştı işler. Önce en olmayacak kompozisyonlarla yapay ülkeler oluşturdular. Bir arada yaşaması zor toplumları bir araya kattılar, kitlevi göçlerle demografik yapıları değiştirmeye başladılar. Toprak ihtilafları ve saire kördüğüm hale geldi.
" diye konuşan Genel Başkanımız Destici, geçmişte bugünler için müdahaleye müsait zeminin temellerinin atıldığını aktararak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Tarihte Suriye, Ürdün, Irak, Suudi Arabistan, Yemen, Umman, Kuveyt, BAE ve Katar diye ülkeler hiç olmadı, olmayacak da. Bu ülkeler, sahip oldukları niyet ve istikamette Osmanlı Devletinin parçalanmasından sonra masa başında üretilmiş uydu devletlerdir. Bugün Orta Doğu'da esaslı 2,5 ülke vardır, Türkiye, İran ve yarım Mısır. Dikkat ederseniz emperyalistlerin hedefinde de bu ülkeler vardır. 100 yıl önce muazzam sınırlara ve hacme sahip olan devletimiz parçalandı ve neticesinde Türkler, Anadolu'ya sıkışmak zorunda kaldı. Şimdi Anadolu da Türkler'e tahammül edemeyenler, Türkler'in bu coğrafyadaki varlığını yadırgayanlar ve en nihayetinde Türkler'i bu coğrafyadan kovmaya çalışanlar, maalesef yüz sene sonra yeniden düğmeye bastılar. Onlar zannediyorlar ki, adına bile tahammül edemedikleri Türk'ü ve Türkiye'yi ortadan kaldıracaklar ve yine onlar zannediyorlar ki, biz sadece bu toprakların üzerinde bulunuyoruz. Bu emperyalistler aslında bal gibi Türkler'in hasletlerini ve zor durumda neler yapabileceklerini biliyorlar."

ALLAH TEKTİR, ORDUSU TÜRK'TÜR
Bugün dünyanın her tarafında Türkler'in olduğunu sözlerine ekleyen Destici, "Allah'a hamdolsun bugün 'Allah Tektir, Ordusu Türk'tür' anlayışına iman etmiş milyonlarca Türk, ülkesinden binlerce on binlerce kilometre uzaklarda gavura binlerce cephe açıp tatlı canını feda etmekten çekinmez. Mesafe tanımaksızın Türkiye'ye savaş açanların ülkesine savaşı taşır. Orta Doğu coğrafyası dünyanın en riskli ve tehlikeli coğrafyasıdır. Bu coğrafyada hiçbir ırk ve medeniyete imtiyaz yoktur, bir kez düşen bir daha ayağa kalkamaz." ifadelerini kullandı.

"ORTA DOĞU'DA VE AKDENİZ'DE KESİN BAŞARI, ASKERİ BAŞARIDIR"
Genel Başkanımız Destici, Suriye'nin kuzeyinde kritik eşiğe girildiğine dikkati çekerek, "Afrin Harekatı yapılırken, 'Ordumuz Afrin'den sonra ara vermeden nefes aldırmadan önce Menbiç'e sonra Fırat'ın doğusuna girmeli' diyorduk. Buna göre 'Suriye'nin Kuzeydoğusundan da bir harekat planı devreye sokulmalı' diyorduk. Maalesef Afrin'i aldık, lakin akabinde emperyalistlerin bu gibi durumlarda Türkler'in üzerinde sıkça devre soktukları 'masa başı diplomasi' tuzağına düştük." değerlendirmesinde bulundu.

Hem ABD'nin, hem de Rusya'nın masa başı hamlesi tuzağına düşüldüğünü savunan Destici, şunları kaydetti:
"Kıbrıs Barış Harekatı'nı düşünün, bir gecede adaya indik ve adanın yarısını oradaki Türk kardeşlerimize zulmeden Rumlardan aldık ve kendi elimizle kendi 'güvenli bölgemizi' oluşturduk. Kesin bir zafer olduğu için, bugün kimse o günleri konuştuğunda masa başı diplomasisinin eksikliğinden dem vurmuyor, hatta 'Keşke ordumuz, adanın tamamını alsaydı da sonra peyderpey masa başında dominant bir güç olarak sınır ve bölge müzakereleri yapsaydık' denildi. Orta Doğu'da ve Akdeniz'de kesin başarı, askeri başarıdır. Masa başı hamleler askeri başarı sonrasında devreye sokulur. Bugün Afrin'i konuşabiliyor mu emperyalistler? Konuşamıyor. Niçin? Çünkü kesin ve net bir askeri başarıyla sorun çözülmüştür. İşte, Fırat'ın doğusunda da aynısı olmalıydı. Aynısı olsaydı, bugün aynı delikten aynı yılanlara defalarca ısırılmazdık. Lakin bu demek değildir ki Fırat'ın doğusuyla alakalı işlerimiz ve kararlılığımız Rasulayn ile Tel Abyad arasına sıkışmıştır. Kobani'den Fırat'ın doğunda en uç bölgelere kadar YPG, PKK, CENTCOM artığını temizlemeden ülkemiz rahat etmez.."

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Türkiye her zamankinden daha fazla askeri ve ekonomik güce sahip olmalıdır. Türkiye'nin asıl amacı bu geniş bataklığın kendi sınırlarını tehdit eden kısımlarından haşeratları kalıcı olarak temizledikten, gerekli tedbirler alındıktan ve riskler bertaraf edildikten sonra yüzünü yeniden Ertuğrul Gazi'den aldığı istikametle Batı'ya çevirmek olmalıdır." dedi.

Konuşması Alperenler tarafından 'Durma İlerle Alperenler Seninle' sloganları ile kesilen Genel Başkanımız "Türkiye Kucaklaşıyor, Birlikte Buluşuyor" programının İstanbul'da başladığını ve önümüzdeki günlerde Ankara başta olmak üzere 8 ilde de yapılacağını söyledi.
Programda, İstanbul'da bizi şanlı mazimize götüren, yüreklerimizi ısıtan partimizin kurucularından 95 yaşındaki Bekir Doğan, 1993'te Büyük Birlik Partisi'ni (BBP) kuran Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu için yazdığı şiiri okudu.

Program; Genel Başkan Yardımcılarımız Ünsal Karabulut'un 'Sosyal Medya', Selim Şimşek'in ' Siyasi iletişim', Ali Keser'in 'Üye kayıt, Kongre yapımı', Yaşar Sayan'ın 'Mali işler', Bayram Karacan'ın 'Teşkilat Faaliyetleri', Ahmet Yelis'in 'Toplantı hazırlıkları ve Protokol kuralları' adlı sunumları ve ardından; Teşkilatların görüş ve önerileri ile devam etti.


E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN