17.07.2019 15:24

TÜRKİYE TAM BAĞIMSIZ BİR ÜLKEDİR, İSTEDİĞİ ÜLKEDEN İSTEDİĞİ ŞEYİ ALIR.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Türkiye tam bağımsız bir ülkedir, istediği ülkeden istediği şeyi alır, buna savunma sanayisi de dahildir." dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Türkiye tam bağımsız bir ülkedir, istediği ülkeden istediği şeyi alır, buna savunma sanayisi de dahildir." dedi.

Genel Merkez Binasında basın toplantısı düzenleyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'nin büyümesini istemeyenlerin, Türkiye'yi engellemeye çalıştığını belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, şöyle konuştu:

"Hava savunma sistemimizi güçlendirmek için Rusya'dan S-400 füzelerini aldık. ABD'nin yaptırım uygulayabileceği yönündeki açıklamaları ve bununla birlikte proje ortağı olduğumuz F-35'lerin Türkiye'ye teslim edilmeyeceği yönündeki açıklamaları kabul edilemez. Ne ABD'nin ne de başka bir ülkenin böyle bir hakkı yok. Türkiye tam bağımsız bir ülkedir, istediği ülkeden istediği şeyi alır, buna savunma sanayisi de dahildir."

Genel Başkanımız Mustafa Destici, ABD'nin Türkiye'nin hem karada hem havada zayıf bir ülke olmasını istediğini, S-400'e verilen tepkinin asıl sebebinin de bu olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin hava savunma sistemi satın alımı konusunda önceliği ABD'ye verdiğini ancak ABD'nin Türkiye'ye hava savunma sistemi satmayı reddettiğini hatırlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "ABD hava savunma sistemi satmama konusunda bir irade ortaya koymuştur, Türkiye'de kendi başının çaresine bakma yoluna gitmiştir, S-400 bizim için önümüzdeki yüzyılın en önemli projelerindendir." dedi.

Türkiye'nin F-35 projesinden çıkarılmasının hukuksuzluk olduğunu, ABD veya bir başka devletin buna hakkının bulunmadığını vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türkiye'nin sadece satın alan bir müşteri değil o projenin proje ortağı olduğunu dile getirdi.

Doğu Akdeniz'de yapılan sondaj çalışmalarını da değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye yönelik yaptırımların amacının Kıbrıs açıklarında keşfedilen doğal gaz kaynakları olduğunu belirtti. Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları kaydetti:

"Kıbrıs'da söz hakkı olan iki devlet ve üç garantör devlet vardır; Türkiye, İngiltere ve Yunanistan. Bu beş ülke dışında kimsenin söz hakkı olmamalıdır. Ancak başta Akdeniz'e kıyısı olan Avrupa Birliği üyesi ülkeler, Türkiye karşıtı tavır içine girmişlerdir. Aslında mesele Kıbrıs açıklarında keşfedilen doğal gaz kaynaklarıdır. Avrupa Birliği, Yunanistan'a gösterdiği tavrın en az bir kısmını Türkiye'ye göstermelidir. Biz adalet istiyoruz. Avrupa'dan beklentimiz taraf olmamasıdır."

Tunceli ilinde 2 çocuğun PKK'nın döşemiş olduğu mayın sonucu şehit olduğunu hatırlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "2 yavrumuz PKK terör örgütünün döşemiş olduğu mayına basarak hayatlarını kaybetti. Çocuklarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. İnsani değerler açısından yere göğe sığdırılamayan Tunceli'nin Belediye Başkanı terörü ve PKK'yı lanetleyen açıklama yapamadı. Belediye başkanı "patlama sonucu hayatını kaybetti." diyor. Peki bu patlama nasıl meydana geldi? Bu patlamanın müsebbibi kim? Bu çocuklar bir gaz sıkışması patlamasında mı hayatlarını kaybetti. Bu çocuklar terör örgütü PKK'nın döşemiş olduğun tuzaklı bombanın patlaması sonucu hayatlarını kaybettiler. Bu açıklamalar da belli ediyor ki bunların terör ile ne kadar iç içe olduğunu gösteriyor. Terörü ve terör destekçilerini lanetliyoruz" dedi.

Nijerya açıklarında rehin alınan Türk gemiciler ile ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "İnşallah en kısa zamanda bu hadise çözülür ve rehin alınan denizcilerimiz sağ salim ailelerine kavuşur." diye konuştu.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN