03.05.2020 12:59

YAŞASIN 3 MAYIS TÜRKÇÜLER GÜNÜ

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici 3 Mayıs Türkçüler Günü ile ilgili mesaj yayınladı.

“3 Mayıs Türkçüler Günü”, Hüseyin Nihal Atsız’ın, Orkun Dergisi’nde, devrin başbakanı Şükrü Saraçoğlu’na hitaben yazdığı iki açık mektubun ardından açılan, sonradan “Irkçılık ve Turancılık Davası” olarak anılacak mahkeme için geldiği Ankara Garı’nda, ona sahip çıkan, çoğu genç, binlerce Türk Milliyetçisinin, onu coşkuyla karşıladığı sahiplendiği günün hatırasına kutlanır. O günü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkelerinden olan Türk Milliyetçiliğinin, unutulduğu, unutturulduğu bir dönemde, milletin, kendine, kimliğine, geleceğine sahip çıktığı gün olarak hatırlarız.

3 Mayıs Türk Milliyetçiliğinin bir siyasi hareket olarak ortaya çıkmasının ilk adımı olarak da hafızalarımızda yer almaktadır.
1944’den bugüne, büyüyen ve tekamül eden Türk Milliyetçiliğinin, Cumhuriyet tarihi içindeki en önemli duraklarından biri de 1977’deki Ülkü Ocakları Derneği büyük kongresidir.

O kongrede Genel Başkan seçilen Merhum Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, o tarihten sonra Türk Milliyetçileri'nin takip edeceği istikameti, İslamla mecz olmuş Türk Milliyetçiliği (Türk-İslam Ülküsü) fikriyatını şu sloganlarla vurgular.
“Kavgamız vurguncu düzenedir.”
“Kanımız aksa da zafer İslam’ın.”
“Çağrımız İslam’da dirilişedir.”
“Türk’üz, Türkçüyüz, İslam’ın eriyiz.”
"Tanrı dağı kadar Türk, Hira dağı kadar müslümanız."

Milliyetçilik, bu topraklarda yaşayanlar için kaderdir, mecburiyettir,güvencedir.
Yaşadığımız coğrafyada milliyetçi olamıyorsanız yok olursunuz.
Büyük Birlik Partililer,Alperenler olarak; Türk Milliyetçiliği'ni hiç bir zaman entelektüel bir tercih olarak görmedik. Emperyalizmin, hedef aldıkları topluluklara dayatmaya çalıştığı, milliyetçiliğin “geri kalmışlık” olduğuna dair kara propagandalarına bir an bile itibar etmedik.

Ziya Gökalp'ten Hüseyin Nihal Atsız’a, Alparslan Türkeş’ten Muhsin Yazıcıoğlu’na, Türk Milliyetçiliğinin bayrak şahsiyetlerini, Türkçülük-Milliyetçilik davasına kalemiyle, yüreğiyle, bileğiyle, kalbiyle, sevdasıyla emek vermiş katkı sunmuş cümle dava insanlarını ve tüm şehitlerimizi sevgiyle, saygıyla, rahmetle anıyor, Yeryüzündeki tüm Türk soydaşlarımızın "3 Mayıs Türkçüler Günü"nü Türk'ün Türk Dünyası'nın ve Necip Türk Milleti'nin, Türk-İslâm Dünyası'nın kalbi olan Devrletimizin ve Ülkemizin aydınlık yarınlarına vesile olması dileklerimle kutluyorum.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN