05.12.2018 11:13

YEREL SEÇİM İŞ BİRLİĞİ HUSUSUNDA, BİZİM DE GÖRÜŞMELERİMİZ OLMAKTADIR VE OLACAKTIR.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Yerel seçim iş birliği hususunda, bizim de görüşmelerimiz olmaktadır ve olacaktır."

5 ARALIK TÜRK KADINININ SEÇME VE SEÇİLME HAKKI

5 Aralık dünya kadın hakları gününü kutlayarak basın toplantımıza başlamak istiyorum. Kadınlarımız hayatın her alanında bizlere yol göstericidir. Kadınlarımız, toplumumuzun mimarıdır. Bu nedenle onların farklı bakış açılarına, siyasette ihtiyacımız vardır.

UKRANYA VE RUSYA GERİLİMİ

Öncelikle değinmek istediğimiz husus, Ukrayna ve Rusya gerilimidir. Bu konu ile alakalı düşüncelerimizden birkaçını geçtiğimiz basın toplantısında ifade etmiştik. Ukrayna gerilimi, bölgesel bir sorundan çok daha fazlasını bizlere göstermektedir. Bu konunun da Doğu Akdeniz meselesinden bağımsız düşünülememesi gerektiğini ifade etmek istiyorum.

ABD, DAEŞ bahanesiyle binlerce tır silah verdiği PKK/PYD/YPG terör devletinin kurulmasından; İsrail, Mısır, Güney Kıbrıs Rum yönetimi ve Yunanistan ortaklı Akdeniz planlarından asla vazgeçmeyecektir. Bu yüzden, Ukrayna ve Rusya gerilimi üzerinden tertipledikleri planın aynısını, Ege’de, Yunanistan ve Türkiye gerilimi üzerinden yürütme peşindeler.

Avrupa Devletleri’nde sokak olaylarını kışkırtarak, onlara da “tarafını seç” mesajını veriyorlar. Karadeniz’de Rusya’yı, Ege’de Türkiye’yi sıkıştırarak, Suriye üzerinde daha rahat hareket edip, Doğu Akdeniz meselesinde ellerini rahatlatmak istiyorlar.

PKK, PYD, YPG TERÖR DEVLETİNİN KURULMASI İÇİN ZAMAN KAZANIYORLAR.

Uzun bir süredir Suriye’de, “ortak devriye” adı altında yürüttükleri oyalama taktiklerine de bir yenisini eklediler. Yeni bahaneleri ise, güvenlik noktaları ve gözetleme alanları kurmak oldu.

Bu şekilde, PKK/PYD/YPG terör devletinin kurulması için zaman kazanıyorlar.

Şartlar ne olursun, hangi devlet hangi hamleyi yaparsa yapsın, gerek Fırat’ın doğusu, Gerek Kuzey Irak ve gerek Doğu Akdeniz konusunda Türkiye Cumhuriyeti devleti kararlı tavrından asla vazgeçmemelidir. Devletimiz, Allah’ın izniyle her türlü oyunu ve şeytani planı bozacak güçtedir.

FIRAT'IN DOĞUSUNDA EGEMENLİK HAKLARIMIZI SINIRLARIMIZIN ÖTESİNDE KORUMAYA DEVAM ETMELİDİR.

Sınırımızın dibine yığılan küresel askerî güçler, PKK ve YPG’yi üzerinden vekâlet savaşı yürütecek şekilde Türkiye’ye karşı güçlendirmektedir. Türkiye; tıpkı Afrin’de olduğu gibi, Cerablus ve Azez arasında olduğu gibi, tıpkı bilhassa son yıllarda Kuzey Irak’ta alan hâkimiyeti elde etmek adına Sincar- Telafer ve Haftanin- Kandil koridorunda gerçekleştirdiğimiz başarılı operasyonlarımız gibi, Fırat’ın Doğu’sunda da egemenlik haklarımızı sınırlarımızın ötesinde korumaya devam etmelidir.

BASIN TOPLANTILARIMIZIN ANA KONUSU HEP FIRAT'IN DOĞUSU OLDU.

Bizi sürekli takip eden basın mensupları bilir ki Fırat’ın doğusu ülke gündemin olmadığı zamanlarda da basın toplantılarımızın ana konusu Fırat’ın doğusuydu. Kamuoyunun ilgisini bu bölgeye çekmek adına bir muhalefet partisi olarak elimizden gelen her çabayı gösterdik ve Türkiye için en büyük tehtidin o bölgedeki terör unsurları olduğunu ifade ettik.

Türkiye’nin iç güvenliğine yönelik tehditlerin yok edilebilmesi için, Akdeniz’den İran’a kadar olan ara bölgede yoğunlaşan terör unsurlarınım temizlenmesi de şarttır. Bu coğrafyada ülkemiz için en önemli tehdit ve tehlike CENTCOM ve PKK işbirliğiyle burnumuzun dibinde bir “garnizon devlet” kurmak isteyen bu doğrultuda PKK/YPG’ye güç aktaran, küresel meşruiyet üreten CENTCOM’dur.

Nihayetinde şu günlerde çok önemli bir noktaya geldik.

Bu yüzden; türkiye ya centcom’u bölgeden çıkartacak,

Ya da centcom türkiye’nin başına bela olmaya devam edecek.

Bu doğrultuda geçtiğimiz hafta Milli Güvenlik Kurulu’muzda alınan kararları sonuna kadar destekliyoruz. Devletimizin Fırat’ın doğusundaki şer ittifakını dağıtmak adına gösterilen kararlılık takdire şayandır. Fırat’ın doğusuna harekat tez elden başlamalı, hainlerin, kafirlerin teröristlerin başına balyoz gibi indirilmelidir. Allah devletimize ve ordumuza zeval vermesin; üstün başarılar nasip etsin.

AĞZIMIZDAN ÇIKAN İKİ CÜMLEYİ BİLE ÇARPITIYORLAR.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiğimiz basın toplantısında söylediğimiz bazı ifadeler, BBP’nin yine birtakım fırsatçılarının hedef tahtası haline gelmesine sebep olmuştur. Mustafa Destici bir açıklama yapsın da Büyük Birlik Partisi’nin üzerine çullanalım diyerek her an, her dakika pusuda bekleyen fırsatçılar, ağzımızdan çıkan iki cümleyi bile çarpıtarak, kamuoyunda şahsıma ve partimize yönelik negatif algı operasyonları çekmenin gayreti içerisindeler.

Değerli arkadaşlar, izin verirseniz geçtiğimiz günlerde yaptığımız basın toplantısında söylediğimiz ifadeleri biraz açıklamak istiyorum. Evet, Büyük Birlik Partisi olarak, Cumhur İttifakı’na bağlıyız.

Çünkü Cumhur İttifakı, 15 Temmuz sonrası yaşanan süreçte şer odaklarına karşı milletiyle birlikte hareket etme kararı alan 3 partinin bir araya gelmesiyle hayata geçirilmiş bir birlikteliktir. Cumhur İttifakı’nda, AK Parti, MHP ve BBP vardır. Biz Cumhur İttifakı’nın içindeyiz diyerek, 16 Nisan’da ve 24 Haziran’da nerede durduysak, bugün de orada durma düşüncesindeyiz.

Yerel seçim iş birliği hususunda, bizim de görüşmelerimiz olmaktadır ve olacaktır. Bu görüşmeler olumlu sonuçlandığı takdirde, Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde de devam edeceği kesin, net bir dille söylenebilir ve bu o zaman doğru bir tanımlama haline gelir.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA HDP'NİN KARŞISINDA KİM ÖNSEYSE BİZ PARTİ OLARAK ONU DESTEKLEYECEĞİZ.

Bir diğer yandan, bazı gazetelerin, yazarların ve sosyal medya hesaplarının, Doğu ve Güneydoğu’da HDP’nin karşısında kim öndeyse BBP olarak onu destekleyeceğiz açıklamamızdan sonra ağızlarından salyalar akarcasına üzerimize saldırdıklarını görmekteyiz.

Bu cümlemizin de sonuna kadar arkasındayız.

Bizim, parti olarak, teröre, teröriste hangi seviyede yaklaştığımızı anlayabilmenin zor olmadığı kanaatindeyim. Vatanını seven, milletini seven; bayrağına, toprağına aşık hiç kimsenin de terörden yana tavır alabileceğini düşünemiyorum. Sebebi ne olursa olsun, bebekleri katleden, masum sivilleri öldüren, öğretmeni, mühendisi, memuru, korucuyu kurşuna dizen, büyük şehirlerde bomba patlatmak suretiyle masumların canına kast eden bir terör örgütünün uzantısı olan bir siyasi parti ile beraber olmak, strateji olarak açıklanamaz.

HDP, PKK'NIN SİYASİ UZANTISIDIR. TERÖRİSTLERİN BASIN SÖZCÜSÜDÜR.

Siyaset, millet için yapılır. Vatan için yapılır. Bayrak için yapılır. Birilerini, teröristlerle aynı kulvara koyacaksa, öyle siyasetiniz yerin dibine batsın.

HDP, PKK’nın siyasi uzantısıdır. Teröristlerin basın sözcüsüdür.

HDP, meclis kürsüsünde teröristlerin yaratmaya çalıştığı bölücü algıya hizmet eden hainler topluluğudur.

HDP, bir parti değil, bir hareket değil, başı Kandil’de ve İmralı’da olan yılanın kuyruğudur.

Bu sebeple HDP’den asla herhangi bir terör eylemini kınadığını duymadık. Asla terörü eleştiren bir söylem işitmedik.

HDP’den, bebek katilinden “sayın” diyerek bahsettiklerini duyduk.

Bebek katilinin heykelini dikeceklerini duyduk.

Sırtlarını PKK’ya dayadıklarını duyduk.

PKK’nın, Türkiye’nin Milli İradesini tükürüğünde boğacağını duyduk.

HDP’nin, terörist cenazelerinde en önde saf tuttuklarını gördük.

Milletvekillerini kandil akademisi mezunlarından seçtiklerini gördük.

Ellerine geçen her fırsatta, terör örgütlerini güzellediklerini, Batı’ya verdikleri demeçlerde terör örgütlerine sürekli meşruiyet kazandırmaya çalıştıklarını gördük. Bu sebeple Doğu ve Güneydoğu’da HDP’nin karşısında hangi aday güçlüyse, o desteklenmeli dedik.

BİZİM İNCE ÇİZGİMİZ DE, KALIN ÇİZGİMİZ DE, KIRMIZI ÇİZGİMİZ DE TERÖRDÜR.

Çünkü bizim ince çizgimiz de, kalın çizgimiz de, kırmızı çizgimiz de terördür. Bizim, bir seçim yarışında böyle bir karar almamız da terörle mücadeleden başka bir şey değildir. Biz kınalı kuzularımız dağlarda, sınır ötesinde, operasyonlarda olağanüstü fedakarlıklar yaparken, siyasetin el verdiği ölçüde, elimizden geldiğinde onlara destek olacağız. Onların yanında olacağız. Şehitlerimizin, şehitlerimizin emanetlerinin, gazilerimizin, güvenlik güçlerimizin, devletimizin yanında olacağız.

Son Alperen, son nefesini vermediği müddetçe, böldürtmeyiz. Parçalatmayız. Yedirtmeyiz.

Bu ülkenin aşıyla rızıklanan milletimizi sonuna kadar koruyacağız.

Bizim bu duruşumuzu eleştirmek yerine, örnek almanın çok daha erdemli bir tutum olacağı görüşündeyim. Siyasi partiler, seçim stratejilerini belirlerken en çok bu konuya dikkat etmeliler. Çünkü vatana, millete düşman adamlarla siyaset de ittifak da yapılmaz. CHP ve paydaşı partiler, kendine oy veren namuslu, yurtsever, vatanına milletine bağlı seçmenine ihanet etmemeli, seçmenini bu seçimde de hayal kırıklığına uğratmamalıdır.

Masumları katletmeyi onurlu bir mücadele olarak ele alan bu teröristlerle ittifak yapanları, bilmenizi isteriz ki onlardan sayarız.

Teröristlere üstü kapalı destek veren kimi basın organları bu açıklamalarımızı da yine eleştirecek. Yine çarpıtarak köşelerine yazacaklar. Yine film çevirecekler. Fakat bu filmde teröre çanak tutanlara mutlu son yok. Bu da böyle bilinsin.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN