Büyük Birlik Partisi

TEŞKİLAT HABERLERİ

Antalya-BBP Antalya Teşkilatı | 2017-04-21 20:54:45

GÜRHAN, ANTALYA İL TEŞKİLATINDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Büyük Birlik Partisi Antalya İl teşkilatı olağan toplantısını gerçekleştirdi. BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan’ın katılımı ile gerçekleşen toplantıda Başkanlık sisitemi ve Ülke gündemi konuşuldu.
GÜRHAN, ANTALYA İL TEŞKİLATINDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Büyük Birlik Partisi Antalya İl teşkilatı olağan toplantısını gerçekleştirdi. BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan’ın katılımı ile gerçekleşen toplantıda Başkanlık sisitemi ve Ülke gündemi konuşuldu.

 

Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Sarı'nın da katıldığı toplantıda BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan’ın yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

 

 

"Değerli dava arkadaşlarım kıymetli basın mensupları sizleri saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Öncelikle Adana’daki elim yangın sonucu hayatı kayıp eden yavrularımıza Allahtan rahmet diliyorum. Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

 

Bu günlerde ülkemizin en büyük önemli gündem maddelerinden birisi başkanlık sistemi veya süsleme adıyla Cumhurbaşkanlık sistemi. Evet, daha içeriğinin ne olduğunu bilmiyoruz. Eğer bu sistem milletimizin faydasına zararına öncelikle bunun değerlendirmesini yapıp faydalı ise ona göre değilse de ona göre tavrımızı koyarız.

 

Biz Büyük Birlik Partisi olarak terörle mücadelenin nasıl olacağı şeklinde meclis başkanına, başbakana bu konuyla ilgili rapor sunduk dedik ki, “Terörle müzakere olmaz, ancak ve ancak mücadele olur” diye. 

 

Bakın iktidar bizim söylediklerimize yeni gelebildi.

 

İdamla ilgili olarak 2012 nin sonlarında vatana ihanet edenlerin çocuk istismarcılarının idam edilmesi için iki milyon imza topladık ve yine bakınız ki   iktidar bu noktaya daha yeni gelebildi. Bu terörle mücadele önerilerimizi uygulasalardı bu gün bu yaşadıklarımız yaşanmazdı. Bu terör örgütlerinin para kaynaklarını ve lojistik desteklerinin noktaların hepsini rapor olarak sunduk ve dikkate almadılar. Büyük Birlik Partisi olarak bu önerileri bir hesap uğruna yapmadık milletimizin ve ülkemizin menfaatleri için yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

 

Yine Avrupa Birliği içinde bu bizim için yanlış bir hamle bundan dönmemiz gerekli olduğunu bizim için Türk İslam Birliği veya Turan Birliği diye önerilerimizi yıllar önce iletmiştik bakın bizim söylemlerimize daha yeni gelebildiler. Biz bunları söylerken haklı olduğumuzu da söylemek için anlatmıyorum, keşke biz haksız çıksaydık da ülkemiz kazansaydı.

 

Vatanımızın sınır güvenliği için neresi olursa olsun sınırlarımızda oluşacak bir tehlike karşısında ordumuzun müdahalesini doğru bulur ve bu konuda da hükümetimizi destekliyoruz.

Bizim için doğru kimden gelirse gelsin yanında, yanlışta kimden olursa olsun karşısında oluruz.

 

İktidar daha FETÖ denilen örgütle daha doğru düzgün bir mücadele edememiş durumda. Siyasi kanadına henüz dokunulmadı yeterince mücadele edilmediği kanaatindeyim.

 

 Daha sivil demokratik bir ana yasa oluşturamadılar. Siyasi partiler yasasını değiştirip demokratik bir yarış sergilemediler yapabileceklerinde inanmıyorum. Çünkü hiçbirinin işine gelmiyor. Lider sultasında vekiller.. ellerini liderlerin isteklerine göre indirip kaldırıyorlar. Bundan bir an önce kurtulup lider güdümünden çıkıp milletin istekleri doğrultusunda işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Bunun için siyasi partiler içerisinde en demokratik parti Büyük Birlik Partisidir. Biz bundan kurtulmak içinde siyasi parti yasasını değiştirip hatta tercihli seçim sisteminin gelmesi taraftarıyız.

Yasama - Yürütme – Yargı güç ayrımını iyi gözetmemiz lazım eğer bunları bir birine karıştırırsak ülkeyi çıkmaza sokarız.

 

İnsanları borçlandırarak ekonomik kriz çözülemeyeceği kanaatindeyim. Bu şekilde devam edersek kriz katlanarak devam edecektir. Üretime yönelik çözümler üretmemiz gerekir. Turizm, Tarım, Sanayi ve Tekstil alanında üretimi destekleyerek kalkınma planları yapmamız gerekmektedir.

 Büyük Birlik Partisi olarak teşkilatlarımız revizyondan geçiyor ve kendimizi yenileyerek milletimizin beklentilerine karşılık vermek için elimizden gelenleri yapmaya gayret ediyor plan ve programlarımızı yeniliyoruz. Çünkü milletimizin Büyük Birlik Partisine ihtiyacı var. Çünkü  siyasi partiler içerisinde denenmeyen, kire pasa bulaşmamış tek parti var oda Büyük Birlik partisi. Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlarım "

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ