Çokluk içinde Birlik Siyaseti, baskıcı bir iktidar aracı olarak değil; teklif ve izah edici bir ikna aracı olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, Türk Milleti'nin çıkarlarını korumak adına 'Çokluk içinde birlik' prensibi mucibince, her türlü siyasi görüş ve kavrayış biçimini meşru ve makul kabul ediyoruz. Çoğunluğun yönetme hakkına saygı duyarak, herkesi kucaklayan çoğulcu demokrasi anlayaşını hayata geçireceğiz._

GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİ'NİN 29 EKİM MESAJI

Cumhuriyetimizin 99. yılını kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Kaybettiğimiz 1. Dünya Savaşı’nın galiplerinin, yeryüzünden Türk'ün adını ve varlığını yok etme çabalarına karşı, dünyaya baş kaldırarak; yoklukla, fedakarlıkla, imanla, kanla verdiğimiz mücadelenin, kazandığımız zaferin ve kurduğumuz devletin hikayesi; sadece kadim Türk tarihi için değil, tüm Müslümanlar ve tüm dünya mazlumları için, bir Kutup Yıldızı gibi ışık saçmaya devam ediyor.

Dünyada “Sömürgeler Çağı” sona ermedi.

Yüz yılı aşkın süredir, küresel emperyalizmin, savaşlarla, komplolarla, temsil ettiklerini iddia ettikleri topluluk ve değerlerden uzak, topraklarının sömürülmelerine aracılık etme dışında hiçbir misyon ve fonksiyonları olmayan kukla yönetimler aracılığıyla bataklığa çevirdiği bölgemizde, bir huzur ve barış adası olarak var olmaya devam ediyoruz.

Vatandaşlarımızı, mensup oldukları kökene, bölgeye, inanca göre ayırmadan koruyor, hizmet götürüyor, ona elini uzatıyor, anayasamızda yer alan “Türk devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür.” hükmüyle, herkesin, vatandaşlık haklarından eşit bir şekilde yararlanmasını sağlıyoruz.

Dünyanın pek çok yerinde, Türkler ve Müslümanlar zulüm görürken, İslam, düşmanları tarafından tahrif edilip, sömürünün ve yozlaşmanın aracısı yapılmaya çalışılırken, bizler Türkiye’de inançlarımızı, doğru, hür ve huzur içinde yaşayabiliyoruz. Bölgemizde, hatta dünyanın her köşesinde soydaşlarımıza, dindaşlarımıza ve mazlumlara yardım eli uzatabiliyoruz.

İçeriden ve dışarıdan, maruz kaldığımız sayısız taarruza ve badireye rağmen, bugün, hür ve güçlü bir şekilde ayaktayız, geleceğe güvenle bakarak var olmaya devam ediyoruz.

Bunu, her şeyden daha fazla, milletimizin değerleri üzerine inşa ettiğimiz ve aşkla yaşattığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne borçluyuz.

Bu gurur ve güvenle, devletimize, değerlerimize ve Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.

İnanç ve değerlerimizin etrafında bir ve beraber olduğumuz sürece, vatana, bayrağa, Kur’an’a bağlı tek bir Türk kalana dek, var ve muzaffer olacağımıza inancımı tekrar ve samimiyetle dile getirmek istiyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, bir insanın sahip olabileceği her şeyi “Vatan sağ olsun.” cümlesiyle gözünü kırpmadan feda eden iman erleri kurdu, yaşatıyor, yaşatmaya devam edecek.

Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Başta, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, varlıklarını devletimizin ve milletimizin varlığına armağan eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmetle ve saygıyla yad ediyorum.

Benzer Haberler
Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı.

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA

ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ.

AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..