Çokluk içinde Birlik Siyaseti, baskıcı bir iktidar aracı olarak değil; teklif ve izah edici bir ikna aracı olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, Türk Milleti'nin çıkarlarını korumak adına 'Çokluk içinde birlik' prensibi mucibince, her türlü siyasi görüş ve kavrayış biçimini meşru ve makul kabul ediyoruz. Çoğunluğun yönetme hakkına saygı duyarak, herkesi kucaklayan çoğulcu demokrasi anlayaşını hayata geçireceğiz._

EKREM ALFATLI, TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ'NİN PROGRAMINA KATILDI

Türkiye Yazarlar Birliğinin 15. incisi düzenlenen Türkçenin Uluslararası Şiir Şölenleri programı kapsamında Türkçe şiir yazan Türk Dünyasının  birçok ülkesinden gelen söz ustaları  şairlerimizle,  BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı  ve BBP heyeti olarak  Bursa’daki programda bir araya geldik.

 

 Sözün Kılıçtan daha keskin ve etkili olduğunu ,Güzel Türkçemizin tüm Türk İslam Dünyasını  birleştirip kucakladığını, İsmail Gaspralının da dediği gibi Türk İslam dünyasının kurtuluşunun  “Dilde, Fikirde ve İşte” Birlik olduğunu , bu anlayış ile Büyük Birliği Sağlayabileceğimizi  ifade ettik.

Toplantının Bursa’mıza , Ülkemize ve Türk İslam coğrafyasına  hayırlar getirmesini ,Birliğimize ve Dirliğimize katkı sağlamasını diliyor, Organizasyonda emeği geçen herkese şahsım ve Camiam adına teşekkür ediyorum.

 

Ekrem ALFATLI

 

BBP Genel Başkan Yard.

Benzer Haberler
Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı.

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA

ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ.

AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..