Çokluk içinde Birlik Siyaseti, baskıcı bir iktidar aracı olarak değil; teklif ve izah edici bir ikna aracı olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, Türk Milleti'nin çıkarlarını korumak adına 'Çokluk içinde birlik' prensibi mucibince, her türlü siyasi görüş ve kavrayış biçimini meşru ve makul kabul ediyoruz. Çoğunluğun yönetme hakkına saygı duyarak, herkesi kucaklayan çoğulcu demokrasi anlayaşını hayata geçireceğiz._

UZUN BBP’NİN SİVAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

UZUN BBP’NİN SİVAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU
 Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun oldu.

Sivas İl Teşkilatında yapmış olduğumuz temayül yoklaması, Sivas’ın tüm mahallelerinde yapılan kapsamlı anket çalışmaları ve Genel Merkezde yapmış olduğumuz mülakat süreçlerinden sonra, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde, Sivas Belediye Başkan Adayımız Dr. Adem Uzun olmuştur. 

Adayımıza çıkmış olduğu bu kutlu yolda üstün muvaffakiyetler diliyor, adaylığının Sivas’ımıza, camiamıza ve ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. 

Sivas'la ilgili, Genel Merkezimizin ve Sivas İl Teşkilatımızın ve titizlikle yapmış olduğu aday belirleme çalışmalarını bugün neticelendirdik. 

Parti Genel Merkezimizde Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici Beyefendi Başkanlığında, Genel Başkan Yardımcılarımız, MKYK üyelerimiz, Sivas İl ve İlçe Başkanlarımız ile birlikte yapmış olduğumuz toplantıda, Dr. Adem UZUN’u Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı olarak açıkladık. 

Birbirinden değerli her iki adayımıza, bu süreçte göstermiş oldukları birlik, beraberlik, nezaket ve olağanüstü emeklerinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum.

Özellikle Aday Adayımız Sn. Cengiz Görgen’in bugüne kadar göstermiş olduğu samimi gayretleri, partimizin birçok kademesinde sürdürmüş olduğu görevlerindeki katkıları, ayrıca “Kara Sevdamız” Sivas’ı almak için bundan sonraki süreçte göstereceğine inandığım özverili çalışmalarından dolayı kendilerine yürekten teşekkür ediyorum. 

Büyük Birlik Partisi olarak başta Genel Başkanımız Sn. Mustafa Destici olmak üzere tüm unsurlarımızla Sivas Belediyes'ini camiamıza kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. 

ADEM UZUN ÖZGEÇMİŞ 

1980 yılında Sivas’ta doğdu. Lisans eğitimini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Ana Bilim Dalında, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde tamamladı. 2014-2022 yılları arası özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı Sivas Bilim ve Sanat Merkezinde (Sivas BİLSEM) merkez müdürü olarak görev yaptı. 2022 yılından itibaren Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaparken belediye başkan adaylığı nedeniyle görevinden ayrıldı.

2003 yılı Ocak Yayınlarından “PKK’dan KADEK’e Bir Terör Örgütü’nün Anatomisi” adlı kitabı yayımlandı. Şimdiye kadar 1 adet kitap, 2 adet ulusal makale, 7 adet uluslararası makale ile 8 adet kitap bölümü yazarlığı yaptı. Uluslararası kongre ve sempozyumlarda 23 adet bildiri sundu. AB ve TÜBİTAK’tan birçok proje ödülü aldı. Sivas BİLSEM’de görev yaptığı süre içerisinde birçok projenin hayata geçirilmesi yanında Türkiye’nin en modern eğitim kurumlarından birinin Sivas’a kazandırılmasına öncülük etti. 

Türk Ocakları Sivas Şubesi ile İlbeyliler Derneği yönetim kurullarında görev yaptı. İlbeyliler Derneği başkanlığı yaptığı dönemde birçok sosyal projeye koordinatörlük yaptığı için 2023 yılında Uluslararası Sivas Enleri Aşık Veysel Ödülleri’nde Gönüllere Dokunanimage0.jpegimage1.jpegSivil Toplum Kuruluşu Başkanı ödülü aldı. 

Kıbrıs Gazisi bir babanın çocuğu olan Dr. Uzun, iyi derecede İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Bülent İSPİR
BBP Seçim İşlerinden Sorumlu                                       Genel Başkan Yrd.

Benzer Haberler
Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı.

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA

ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ.

AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..