Çokluk içinde Birlik Siyaseti, baskıcı bir iktidar aracı olarak değil; teklif ve izah edici bir ikna aracı olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, Türk Milleti'nin çıkarlarını korumak adına 'Çokluk içinde birlik' prensibi mucibince, her türlü siyasi görüş ve kavrayış biçimini meşru ve makul kabul ediyoruz. Çoğunluğun yönetme hakkına saygı duyarak, herkesi kucaklayan çoğulcu demokrasi anlayaşını hayata geçireceğiz._

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı.

Kıymetli Vatandaşlarım,

2022 yılını geride bıraktık.

Yeni yılın, ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

*

2023 yılı, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacak olmamız nedeniyle, hepimiz için, ayrı bir anlam taşıyor.

2022, tüm dünya için, zorluklarla dolu bir dönem olarak hatırlanacak.

17 Kasım 2019 tarihinde Çin’de başlayan Covid-19 pandemisi nedeniyle, devam ettiği 3 yılı aşkın sürede, dünya genelinde 7 milyon, ülkemizde 100 binin üzerinde insan hayatını kaybetti.

Tüm dünya ekonomileri, salgınla birlikte tedarik zincirinin bozulmasının neden olduğu ağır tahribatı onarma gayreti içerisindeydi.

Pandeminin etkisi atlatılmadan, bu yıl, 24 Şubat’ta, Rusya’nın, geniş çaplı bir harekatla, Ukrayna’yı işgal etmeye başlaması, ardından gelen ölümler, yıkımlar, göçler, bozulan siyasal ve sosyal dengelerin yanında, küresel ekonomik sisteme de yeni ve ağır bir krizi yüklemiş oldu.

Avrupa’nın ortasında, Avrupa’nın hatta dünyanın en önemli enerji ve tahıl tedarikçileri olan iki ülke arasında, vahşi bir savaş devam ediyor.

Ve istisnasız her ülke, doğrudan ya da dolaylı olarak, savaş dolayısıyla oluşan yeni şartların olumsuz etkilerini yaşıyor.

**

Değerli Vatandaşlarım,

Dünya üzerindeki genel politik atmosferin dışında, ülkemize ve bölgemize has problemlerimiz var.

40 yıldır, milletimizin varlığına, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne savaş açmış bir terör örgütüyle mücadele ediyoruz.

Terör nedeniyle, hiçbirinin hayatına  hiçbir değer biçilemeyecek, binlerce şehit verdik.

Terörün aldığı canların yanı sıra, maruz kaldığımız saldırıların ve terörle mücadelenin ekonomik bedelini de bu 40 yıllık süreçte milletçe ödedik, ödüyoruz.

Küresel emperyalizm, 100 yıldır bölgemizin kaynaklarını yağmalıyor.

Bu yağmanın sürmesi için, bulunduğumuz bölgede; savaşlar çıkarıyorlar; rejimleri, yönetimleri, sınırları değiştiriyorlar; istihbarat örgütleri, oluşturdukları kukla yönetimler ve terör örgütleri aracılığıyla, soykırım niteliğine varan cinayetler işliyorlar.

Aynı güç odaklarının yönlendirmeleriyle; komşularımızla, ikili ilişkilerin dışında “oluşturulan” suni krizlerle, ülkemiz, uluslararası alanda kıskaca alınmaya; doğrudan ve dolaylı olarak, komşularımızdan kaynaklanan problemler üzerinden, ülkemize zarar verdirilmeye çalışılıyor.

Uydurma gerekçelerle, ülkemiz, askeri, siyasi ve ekonomik yaptırımlarla karşı karşıya getiriliyor.

Kıymetli Vatandaşlarım,

Bölgemizde devam eden sömürü ve insanlık suçlarının önündeki en büyük engel, güçlü bir Türkiye’dir.

Osmanlı’dan bugüne; yaşadığımız sayısız badireye; maruz kaldığımız sayısız saldırıya; içeriden ve dışarıdan bizi hedef alan sayısız yok etme girişimine rağmen; vatanımızda, hür ve bağımsız bir şekilde var olmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz.

Devam eden savaşın neden olduğu şartların hakim ve belirleyici olduğu 2022 yılında; pandemiyle, sosyal hayatın bütününe dair tüm ezberlerin bozulduğu son üç yılda; şu iki gerçekle yeniden yüzleştik:

Birincisi; enerji, gıda, sağlık ve savunma sektörlerinde, üretimimiz muhakkak ihtiyaç düzeyimizin üzerinde olmalıdır.

İkincisi; bugünün dünyasında “güçlü” değilseniz, “haklı” olmanızın hiçbir anlamı yoktur.

Artık kendi doğalgazımızı, kendi petrolümüzü, hiçbir baskıya boyun eğmeden çıkarabiliyor, yenilenebilir enerji ve nükleer enerji alanlarında önemli mesafeler kat ediyoruz.

Tarım üretimimizi yeniden planlıyor, toprak ve su varlığımızı maksimum düzeyle kullanabileceğimiz, maksimum düzeyde verim alabileceğimiz düzenlemeler yapıyoruz.

Sağlık hizmetlerinin standartlarının yükseltilmesiyle eş zamanlı olarak, ilaç üretiminde de dünya devleriyle yarışacak bir düzeye doğru yol alıyoruz.

Savunma sanayiinde Cumhuriyet döneminin en önemli hamlelerini yapıyoruz.

Bu direnci, bu iradeyi, bu kararlılığı, elbette önce milletimize, milletimizin birlik ve beraberlik şuuruna, milletimizin ferasetine, o ferasetin şekillendirip göreve getirdiği Cumhur İttifakı’nın milletimize hizmet etme azmine ve aşkına borçluyuz.

Değerli Vatandaşlarım,

2023 yılında, Cumhuriyetin ikinci yüz yılının ilk döneminde görev yapacak yönetim kadrosunu da belirleyeceksiniz.

Allah’ın izni ve sizlerin duâsı desteği ile Cumhur İttifakı olarak yine kazanacak; Vatanımızın, milletimizin, evlatlarımızın istiklal ve istikbal mücadelesini yine zaferle sonuçlandıracağız. 

Birlikte büyüyeceğiz, birlikte güçleneceğiz, birlikte başaracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle 2023 yılının ülkemiz, milletimiz , Türk-İslam coğrafyası için hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz eder, insanlığa barış ve huzur getirmesini dilerim.

Benzer Haberler
Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı.

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA

ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ.

AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..