BURSA TEŞKİLATIMIZDAN MÜSİAD BURSA ŞUBESİNİ ZİYARET


İş Dünyasından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ekrem Alfatlı ve beraberindeki heyet Müsiad Bursa şubesi Başkanı Sayın Nihat Alpay ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

Bursa İl  Başkanımız Haldun Filizli, MKYK Üyemiz Kadir Taş, Bölge Müfettişimiz Salih Uçak, İl Hanım Kolları Başkanı Leyla Ünsal ve Alperen Ocakları Bursa İl başkanımız Abdullah Yüceler iştirak etti.

Genel Başkan Yardımcımız Ekrem Alfatlı, Son dönemde pandemi etkisi ile de tüm dünyadaki  ekonomik sıkıntılardan bahsetti. Ülkemizde de  her geçen gün hayat pahalılığının artması, enflasyon, işsizlik ve ekonomik sıkıntıların olduğunu, ancak bunun yanında özellikle büyüme rakamlarının ve ihracattaki artışın da olumlu gelişmeler olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Önümüzdeki süreçte özellikle  istihdamın arttırılması için üretimin önündeki başta tedarik sorunu ve maliyetlerin düşürülmesi için  devletin  tüm üreticilere, çiftçimize, besicilerimize, esnafımıza, dar gelirli vatandaşımıza kısacası  pandemi nedeni ile tüm  mağduriyet yaşayan kesimlere  desteklerin verilmesi gerektiğini ifade etti.