ALFAT'LI BASIN MENSUPLARIYLA BİRARAYA GELDİ


GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ EKREM ALFAT'LI BASIN MENSUPLARIYLA BİRARAYA GELDİ

İş Dünyası ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ekrem Alfalı Bursa da yerel ve ulusal basınla bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.


İş Dünyası ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ekrem Alfalı Bursa da yerel ve ulusal basınla bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.


Değerli arkadaşlar, ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Salgında hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan Rahmet, hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına alırken yeni normal düzende hayatımızı devam ettirmek zorundayız. Savaş zamanı kolluk kuvvetlerimiz ne ise, şimdi de sağlık çalışanlarımız bu savaşın en ön safında mücadelelerini kahramanca sürdürmektedirler. Sağlık çalışanlarımıza, sağlık alanında hizmet veren tüm vatandaşlarımıza minnettarız. Bugüne kadar el birliği ile  sürdürdüğümüz  bu mücadeleyi yakınlarımıza zarar vermeden , en az hasarla atlatmak tek tesellimiz olacaktır.O nedenle Maske, Mesafe ve Temizliğe her zamankinden fazla özen gösterelim.


Deprem kuşağında yer alan ülkemizde birçok depreme şahit olduk. Son olarak İzmir Depremi bize bu acı gerçeği bir kez daha ortaya koydu. Özellikle 1999 depremi öncesinde yapılan yapılar en büyük hasarı aldı. Hayatını kaybeden 116 vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralanan    1,034 vatandaşımızın sağlıklarına kavuşması en büyük tesellimiz olacaktır.


İnsan   üstü bir özveri ile deprem bölgesinde geceli gündüzlü durmadan çalışma yapan tüm yetkililere ve arama kurtarma ekiplerine, Camiamız ve Milletimiz adına şükranlarımı arz ediyorum.


 Ancak şunu bir kez daha yinelemeliyiz; Deprem değil, güvensiz yapılar öldürür!


Yapı güvenliği ve Sağlıklı şehirleşme    gündemimizden asla düşmemelidir.


Ülkeyi idare edenler ve Yerel yönetimler sağlıksız ve güvensiz yapılaşmadan dolayı mutlaka hesap vermelidirler. Bu hem hukuk önünde hem de sandıkta olmalıdır.


Kentsel dönüşümde hak sahiplerinin uzlaşma aşamasında, mevcut haklarını sonuna kadar alması, mutlaka orta yol bulunması    dönüşümün hızlı olması için çok önemlidir. Bursa’da ve Ülkemizde    başlatılacak olan kentsel dönüşüm planlamasının takipçisi ve yardımcısı olacağız. Artık yaşanabilir, kültürümüze ,  örfümüze uygun ,nesillerimize miras bırakabileceğimiz sağlıklı ve huzurlu yapıların yapılması zamanı gelmiştir.


Dünyanın zor bir sınav verdiği 2020 yılında dünyada yaşanan ekonomik gelişmeler piyasaları adeta alt üst etti. Kredi destekleri, açıklanan paketler, teşvikler piyasaların nefes almasını bir nebze de olsa sağlamayı başarmıştır. Ancak burada asıl üstünde durulması gereken konu üretimdir.


Öncelikle tarımda yeni politikalar ile sürdürülebilir bir tarımsal üretim sağlanmalıdır. Köylerden şehir merkezlerine olan göçler artık durma noktasına gelmiştir. Gençlerimizi, genç nüfusumuzu tarımsal faaliyetlere yöneltecek teşvikler yeniden gözden geçirilmeli ve Bursa özelinde dağ köylerindeki tarımsal üretimi nitelikli ürünlerle arttırmanın zamanı gelmiştir.


Sanayi alanında Türkiye ekonomisinin lokomotifi Bursa’da ülkenin ekonomik daralmışlığından en fazla payı alan şehirlerin başında gelmektedir.Yapısal reformlar ile , Cari açığımızı  azalıp, cari fazla veren bir ülke konumuna gelmek en büyük istek ve arzumuzdur. Bunun içinde önce iktidardan başlamak sureti ile tasarruf, israfın önlenmesi ve yatırımların önündeki tüm engellerin kardırılması gerekmektedir.


  Kardeş ülke Azerbaycan’ın ordusu, Ermenistan’ın 27 Eylül’de Azerbaycan’a saldırması sonrasında karşı harekât başlatmıştı. Ermenistan’ın işgali altındaki toprakları kurtarma operasyonu 44 gün sonra büyük bir zaferle sonuçlanırken, Ermenistan büyük bir hezimete uğratılmıştır.


İşgalden kurtarılan yerlerden yükselen ezan sesleri tüm dünyada yankılanırken, Hocalı’da ve diğer bölgelerde katliama-soykırıma uğrayan kardeşlerimizin kanı yerde kalmamıştır.


Ermenistan’ın işgal ettiği toprakları , anlaşma kapsamında terk etmesi ve terk ederken de aslına dönerek buraları yakması , hiç de yabancı olmadığımız görüntülerdir."Dünyaya duyurulan bu anlaşmaya göre Ermenistan'ın işgal ettiği topraklardan çekilecek olması, Azerbaycan milleti, Türklüğü ve kahraman ordusu adına büyük bir başarıdır. Ermenistan'ın ağlaya ağlaya, istemeye istemeye bu anlaşmayı imzalaması kardeş Azerbaycan'ın milleti ve ordusuyla sağladığı büyük bir başarı ve zaferdir. Bu zaferi alkışlıyoruz. Azerbaycan devletini, milletini, Azerbaycan Türklüğünü ve kahraman Azerbaycan ordusunu tebrik ediyoruz"


"Anlaşmaya göre ,eğer orada Rus güçleri Azerbaycan topraklarında olacaksa Türkiye'nin de barış gücü olarak askeri gücünün buralarda  bulunması gerekir" bu konudan asla taviz verilmemesi gerekmektedir.


        Çok kıymetli basın mensupları,


Sayın Cumhurbaşkanımızın son dönemde dillendirdiği, Hukuk, Demokrasi ve Ekonomi reformunu sonuna kadar destekliyoruz.


18 Yıl sonra, Devletimizin en üst seviyeden , bugüne kadar olan  ihtiyacın  yüksek sesle dillendirilmesi ülkemizdeki , bölücü ve vatan hainlerinin dışındaki herkesin ve tüm siyasi partilerin destek vermesi, katkı sağlaması ve iktidarı bu anlamda teşvik etmesi gerekmektedir.Devletin Dini adalettir.Bu anlayış ile geç gelen adaletin en büyük zulüm olduğunu , mensupları tarafından yaşayan ve bu konuda hassasiyetimizi her platformda dile getiren bir haraket olarak , bu konuların takipçisi ve destekçisi olacağımızı ifade etmek istiyorum.


İktidara bundan sonraki icraatlarında bu üç önemli konuyu daima hatırlatacağız, İnşallah BBP iktidarında zaten böyle bir sorun olmayacaktır.


“EBEDİ SİYASİ LİDERİMİZ ,MUHSİN YAZICIOĞLU VE ARKADAŞLARININ SUİKASTİNİN TÜM YÖNLERİYLE AYDINLATILARAK SONUÇLANDIRILMASI GEREKMEKTEDİR.’’


“Öncelikle 25 Mart 2009 tarihinde  Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve onunla birlikte hayatını kaybeden arkadaşlarımızı rahmetle anıyorum, acımız 11 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen , ilk günkü gibi taze, ve sabırla ve kararlılıkla Adalet  arıyoruz,’’


Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyük Birlik Partisinin (BBP) Kurucu Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte beş kişinin şehadetine ilişkin soruşturma kapsamında; aralarında eski Adana Jandarma Bölge Komutanı Ali Lapanta 'nın da bulunduğu dört kişi hakkında "görevi kötüye kullanma" suçlamasıyla iddianame hazırladı ve dava açıldı.


 Kaza(Bize göre suikast) sürecinde   bu süreçte hatası, ihmali, kusuru ve kastı olanların Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmalar neticesinde hukukun önüne çıkarılacağına ve gerekli cezaları alacağına inanıyoruz.”


Yeni  gelişmeyi suikastı aydınlatmaya yönelik adımlardan bir tanesi olarak değerlendiriyoruz. Önümüzdeki günlerde suikast dosyası kapsamında; daha önce yanlış, eksik veya hatalı yapılan işlem ve uygulamalarla, yapılmayan iş ve işlemlerin de tamamlanarak, ana soruşturma dosyası ile ilgili de yeni bir dava sürecinin başlatılmasını bekliyoruz. Bu minvalde; geçmişte oluşturulan Kaza-Kırım komisyonu ve diğer komisyonlarda görev alan ve alanında uzman ve yetkin olmayan bilirkişilerin hazırladığı eksik, yanlış ve noksan tespitleri içeren bilirkişi raporlarını da incelemeye alacak ve suikastı tüm yönleri ile şeffaf bir şekilde araştıracak yeni bilirkişilerden oluşan bir kurulun davanın seyrine katkı yapacağına inanıyoruz. Şehit ailelerinin, camiamızın ve milletimizin beklentisi artık bu sürecin tüm yönleriyle aydınlatılarak sonuçlandırılmasıdır.”Tüm sorumluların en ağır şekilde hukuk önünde cezalandırılmalarıdır.


  Kurucu Liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU başkanımızın açtığı yolda, sahip çıktığı değerlere sahip çıkmaya devam edeceğiz. BBP olarak Milletin Muktedir İktidarını Gerçekleştireceğiz, İnşallah. Bu azim ve kararlıkla , BBP Genel Merkezimiz, tüm teşkilatlarımız ve mensuplarımız büyük bir özveri ile çalışmaktadırlar.Artık 27 Yıllık birikimimizi Anadolu İnsanı ile Onun hizmetine sunmak istiyoruz.Bu konuda  İyi ve Güzel insanlarımızdan destek bekliyoruz.