Genel BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ


Değerli Basın Mensupları,

Geçen haftaki basın toplantımızda, HDP’yle ilgili kapatma davasını, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunları açısından değerlendirmiştik.Geçen haftaki basın toplantımızda, HDP’yle ilgili kapatma davasını, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunları açısından değerlendirmiştik.

Toplantımızda, “terör”, “ülkemizi hedef alan terör eylemlerinin tarihçesi”, “terörün ülkemize maliyeti”, “terörün dış bağlantıları”, “terörün arkasındaki odakların küresel ve bölgesel hedefleri”, “terörün içerideki sivil görünümlü uzantıları”ndan bahsetmiştik.Toplantımızda, “terör”, “ülkemizi hedef alan terör eylemlerinin tarihçesi”, “terörün ülkemize maliyeti”, “terörün dış bağlantıları”, “terörün arkasındaki odakların küresel ve bölgesel hedefleri”, “terörün içerideki sivil görünümlü uzantıları”ndan bahsetmiştik.

Büyük Birlik Partisi’nin, kurulduğu günden bugüne, bahsettiğimiz konulardaki bakışı, kanaatleri, tavrı ve tavizsizliği hiç değişmedi.Büyük Birlik Partisi’nin, kurulduğu günden bugüne, bahsettiğimiz konulardaki bakışı, kanaatleri, tavrı ve tavizsizliği hiç değişmedi.

Gönül rahatlığıyla ifade ediyorum; benim de saflarında bulunduğum, 1993 yılında Büyük Birlik Partisi’ni kuran kadro, o tarihin çok öncesinden itibaren, küresel emperyalizmin topraklarımızdaki faaliyetlerinin, sömürünün, cinayetlerin, ekonomik, siyasal, sosyal müdahalelerinin hep farkında ve karşısında oldu.Gönül rahatlığıyla ifade ediyorum; benim de saflarında bulunduğum, 1993 yılında Büyük Birlik Partisi’ni kuran kadro, o tarihin çok öncesinden itibaren, küresel emperyalizmin topraklarımızdaki faaliyetlerinin, sömürünün, cinayetlerin, ekonomik, siyasal, sosyal müdahalelerinin hep farkında ve karşısında oldu.

Her dönemde, gücümüzün sınırlarını zorlayarak, imkanlarımızın çok ötesinde bir gayretle, milletimize, ülkemize, değerlerimize yönelen saldırılarla mücadele etmeye çalıştık.Her dönemde, gücümüzün sınırlarını zorlayarak, imkanlarımızın çok ötesinde bir gayretle, milletimize, ülkemize, değerlerimize yönelen saldırılarla mücadele etmeye çalıştık.

Yine gücümüzün sınırlarını zorlayarak, imkanlarımızın çok ötesinde bir gayretle, gerçekleri, yaşadıklarımızı, milletimize anlattık, anlatmaya devam edeceğiz.Yine gücümüzün sınırlarını zorlayarak, imkanlarımızın çok ötesinde bir gayretle, gerçekleri, yaşadıklarımızı, milletimize anlattık, anlatmaya devam edeceğiz.


Değerli Basın Mensupları,

Kıymetli Vatandaşlarım,

Önceki gece, Mersin'in Mezitli ilçesindeki polisevimize, saat 22.45 sıralarında 2 PKK’lı terörist tarafından saldırıda bulunuldu.Önceki gece, Mersin'in Mezitli ilçesindeki polisevimize, saat 22.45 sıralarında 2 PKK’lı terörist tarafından saldırıda bulunuldu.

1 polis memurumuzun şehit düştüğü, 1 polis memurumuzun ve 1 sivil vatandaşımızın yaralandığı saldırıda, 2 terörist etkisiz hale getirildi.1 polis memurumuzun şehit düştüğü, 1 polis memurumuzun ve 1 sivil vatandaşımızın yaralandığı saldırıda, 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Saldırıda şehit olan kahraman polis memuru kardeşimiz Sedat Gezer’e Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, güvenlik güçlerimize ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı polis memurumuza ve sivil vatandaşımıza şifa diliyorum.Saldırıda şehit olan kahraman polis memuru kardeşimiz Sedat Gezer’e Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, güvenlik güçlerimize ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı polis memurumuza ve sivil vatandaşımıza şifa diliyorum.


Değerli Basın Mensupları,

Kıymetli Dava Arkadaşlarım,

Saldırıyla ilgili, benzerlerini daha önce de sayısız kez yaşadığımız bazı detaylar var:Saldırıyla ilgili, benzerlerini daha önce de sayısız kez yaşadığımız bazı detaylar var:

Bunlardan biri saldırı sonrasında HDP’nin yaptığı açıklama.Bunlardan biri saldırı sonrasında HDP’nin yaptığı açıklama.

Saldırıyı, her zamanki gibi, teröre “terör”, teröriste “terörist”, cinayete “cinayet”, ihanete “ihanet” bile diyemeyen; bu alçakça saldırıyı, “seçim”, “provokasyon”, “siyasi hesap” gibi alçakça ifadelerle tevil etmeye çalışan, alçakça bir açıklamayla geçiştirmeye çalıştılar.Saldırıyı, her zamanki gibi, teröre “terör”, teröriste “terörist”, cinayete “cinayet”, ihanete “ihanet” bile diyemeyen; bu alçakça saldırıyı, “seçim”, “provokasyon”, “siyasi hesap” gibi alçakça ifadelerle tevil etmeye çalışan, alçakça bir açıklamayla geçiştirmeye çalıştılar.

Diğer sürpriz olmayan detay, kimliği tespit edilebilen teröristin,  daha önce “çalıştığı” iddia edilen “basın kuruluşu görünümündeki ihanet şebekesi”nin HDP’yle bağlantısı. Diğer sürpriz olmayan detay, kimliği tespit edilebilen teröristin,  daha önce “çalıştığı” iddia edilen “basın kuruluşu görünümündeki ihanet şebekesi”nin HDP’yle bağlantısı.

Bir başka detay, Türkiye’yi uluslararası alanda zor durumda bırakmayı hedef alan iftira kampanyalarından birinin, “Türkiye’de gazeteciler tutuklanıyor!” propagandasının bir kez daha, gerçek yüzünün görülmüş olması.Bir başka detay, Türkiye’yi uluslararası alanda zor durumda bırakmayı hedef alan iftira kampanyalarından birinin, “Türkiye’de gazeteciler tutuklanıyor!” propagandasının bir kez daha, gerçek yüzünün görülmüş olması.

Bir başka detay, CHP’nin 2013 yılında hazırladığı “Dünyanın en büyük ‘gazeteci cezaevi’: Türkiye” başlıklı, tutuklu gazeteciler raporunun, CHP’nin, CHP’nin yörüngesindeki sözüm ona “sağ” partilerin Türkiye’yi nasıl bir uçuruma sürüklemeye çalıştıklarının bir kez daha ortaya çıkmış olması oldu.Bir başka detay, CHP’nin 2013 yılında hazırladığı “Dünyanın en büyük ‘gazeteci cezaevi’: Türkiye” başlıklı, tutuklu gazeteciler raporunun, CHP’nin, CHP’nin yörüngesindeki sözüm ona “sağ” partilerin Türkiye’yi nasıl bir uçuruma sürüklemeye çalıştıklarının bir kez daha ortaya çıkmış olması oldu.

CHP’nin söz konusu raporu, “gazeteci”lere “terörist” muamelesi yaptığı gerekçesiyle Türkiye’yi uluslararası kuruluşlara şikayet ediyordu.CHP’nin söz konusu raporu, “gazeteci”lere “terörist” muamelesi yaptığı gerekçesiyle Türkiye’yi uluslararası kuruluşlara şikayet ediyordu.

O rapordaki sözde “gazeteci”lerden biri, iki gün önce Mersin’de polisevimizi uzun namlulu silahla taradı ve çantasındaki bombayı patlattı. O rapordaki sözde “gazeteci”lerden biri, iki gün önce Mersin’de polisevimizi uzun namlulu silahla taradı ve çantasındaki bombayı patlattı.

Aynı vatan haini, CHP’nin “Gazetecilere terörist muamelesi yapıyorlar” diye yabancı ülkelere şikayet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin kahraman bir polisini şehit etti.Aynı vatan haini, CHP’nin “Gazetecilere terörist muamelesi yapıyorlar” diye yabancı ülkelere şikayet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin kahraman bir polisini şehit etti.

Herkes aklını başına alsın.Herkes aklını başına alsın.

Mersin’de polisevi uzun namlulu silahlar ve bombalarla saldırıya uğruyor, Mersin Belediyesi’nin, içinde bugün “Mersin Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı” olarak görev yapan, dünün “BDP Toroslar İlçesi Eş Başkanı”nın da içinde olduğu 18 personeli gözaltına alınıyor.Mersin’de polisevi uzun namlulu silahlar ve bombalarla saldırıya uğruyor, Mersin Belediyesi’nin, içinde bugün “Mersin Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı” olarak görev yapan, dünün “BDP Toroslar İlçesi Eş Başkanı”nın da içinde olduğu 18 personeli gözaltına alınıyor.

Anlaşılıyor ki PKK’nın partisi HDP, yerel seçimlerde Millet İttifakının CHP’li adayına verdiği desteğin karşılığını ziyadesiyle almış.Anlaşılıyor ki PKK’nın partisi HDP, yerel seçimlerde Millet İttifakının CHP’li adayına verdiği desteğin karşılığını ziyadesiyle almış.

Sonuç: Polisevine uzun namlulu silah ve bombalı saldırı, 1 şehit, 2 yaralı…Sonuç: Polisevine uzun namlulu silah ve bombalı saldırı, 1 şehit, 2 yaralı…

Değerli Arkadaşlar,Değerli Arkadaşlar,

Hukuki süreci dikkatle takip ediyoruz.Hukuki süreci dikkatle takip ediyoruz.

Eğer, HDP destekli, CHP’li Mersin Belediyesi’nin 18 personelinden herhangi birinin, bu saldırıyla bağlantısı ortaya çıkarsa, CHP, üç tane fazla oy almak, üç tane fazla belediye kazanmak için kurduğu kirli ittifakların hesabını millete vermekle mükellef olacaktır. Eğer, HDP destekli, CHP’li Mersin Belediyesi’nin 18 personelinden herhangi birinin, bu saldırıyla bağlantısı ortaya çıkarsa, CHP, üç tane fazla oy almak, üç tane fazla belediye kazanmak için kurduğu kirli ittifakların hesabını millete vermekle mükellef olacaktır.

Hep birlikte göreceğiz.Hep birlikte göreceğiz.

Bu arada, bu sabah, MİT’in, kırmızı kategoride aranan ve orman yangını eylemlerinden sorumlu olan PKK/KCK'lı Sabah Oğur'u, Suriye'nin Halep kentindeki operasyonla etkisiz hale getirdiği haberini aldık.Bu arada, bu sabah, MİT’in, kırmızı kategoride aranan ve orman yangını eylemlerinden sorumlu olan PKK/KCK'lı Sabah Oğur'u, Suriye'nin Halep kentindeki operasyonla etkisiz hale getirdiği haberini aldık.

Ellerinde HDP bayraklarıyla, sözde “çevrecilik” yapan sahtekarlara ve onların masallarına inanan gafillere soruyorum: Ellerinde HDP bayraklarıyla, sözde “çevrecilik” yapan sahtekarlara ve onların masallarına inanan gafillere soruyorum:

“Orman yakmak” ve “çevrecilik” ne kadar birbirine yakışıyorsa, “siz” ve “insanlık” kelimeleri birbirine ancak o kadar yakışıyor.“Orman yakmak” ve “çevrecilik” ne kadar birbirine yakışıyorsa, “siz” ve “insanlık” kelimeleri birbirine ancak o kadar yakışıyor.

Değerli Basın Mensupları,
Kıymetli Kardeşlerim,

Yıllardır, HDP’nin faaliyetlerini devam ettirmesinin, “ağır bir hukuk ihlali” olmasının yanında, ülkemiz için bir “güvenlik meselesi” olduğunu dile getiriyoruz.Yıllardır, HDP’nin faaliyetlerini devam ettirmesinin, “ağır bir hukuk ihlali” olmasının yanında, ülkemiz için bir “güvenlik meselesi” olduğunu dile getiriyoruz.

Konu ne olursa olsun, muhatabımız kim olursa olsun, Türkiye’nin karşılaştığı her uluslararası problemde, Türkiye’nin düşmanlarının gönüllü destekçilerini Meclis’imizde muhafaza ediyoruz. Konu ne olursa olsun, muhatabımız kim olursa olsun, Türkiye’nin karşılaştığı her uluslararası problemde, Türkiye’nin düşmanlarının gönüllü destekçilerini Meclis’imizde muhafaza ediyoruz.

Dünya, geçmişteki dünya savaşlarının öncesine çok benzeyen bir süreci yaşıyor. Dünya, geçmişteki dünya savaşlarının öncesine çok benzeyen bir süreci yaşıyor.

Bunun dışında, doğumuzda, Ermenistan’la Azerbaycan arasında, yapılan ateşkese rağmen fiili bir savaş devam ediyor.Bunun dışında, doğumuzda, Ermenistan’la Azerbaycan arasında, yapılan ateşkese rağmen fiili bir savaş devam ediyor.

Komşularımız, her birinin etkisini ülke ve millet olarak bizim de ağır bir biçimde hissettiğimiz problemler yaşıyorlar.Komşularımız, her birinin etkisini ülke ve millet olarak bizim de ağır bir biçimde hissettiğimiz problemler yaşıyorlar.

İran’da, rejimi temellerinden sarsacak bir iç çatışmanın alarm sesleri duyuluyor.İran’da, rejimi temellerinden sarsacak bir iç çatışmanın alarm sesleri duyuluyor.

Irak’ta, ABD'nin işgaliyle başlayan kargaşaya, her geçen gün çözümü imkansız hale getiren yeni ve aşılamaz sıkıntılar ekleniyor.Irak’ta, ABD'nin işgaliyle başlayan kargaşaya, her geçen gün çözümü imkansız hale getiren yeni ve aşılamaz sıkıntılar ekleniyor.

Suriye’de, ilk hedefi Türkiye’nin toprak bütünlüğü olan PKK’ya devlet kurdurulmaya çalışılıyor. Suriye’de, ilk hedefi Türkiye’nin toprak bütünlüğü olan PKK’ya devlet kurdurulmaya çalışılıyor.

Yunanistan, her gün, her biri Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden, her biri uluslararası hukukun ve altında imzamızın bulunduğu antlaşmaların ihlali olan, her biri savaş sebebi sayılacak adımlar atıyor.Yunanistan, her gün, her biri Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden, her biri uluslararası hukukun ve altında imzamızın bulunduğu antlaşmaların ihlali olan, her biri savaş sebebi sayılacak adımlar atıyor.

Bu şartlarda, “devletten aldığı hazine yardımıyla faaliyetlerini sürdüren”, “yönetimi, adayları, politikaları, söylemleri terör örgütü tarafından belirlenen” HDP ise “ne yapayım da Türkiye’yi zayıf düşüreyim” diye çırpınıyor ve bunu gizleme gereği bile duymuyor.Bu şartlarda, “devletten aldığı hazine yardımıyla faaliyetlerini sürdüren”, “yönetimi, adayları, politikaları, söylemleri terör örgütü tarafından belirlenen” HDP ise “ne yapayım da Türkiye’yi zayıf düşüreyim” diye çırpınıyor ve bunu gizleme gereği bile duymuyor.

Bu şartlarda, CHP’nin liderliğindeki Millet İttifakı, 6’lı masa, etrafımızı saran ateş çemberinin planlayıcılarıyla, “Türkiye’deki iktidar değişikliği” projesinin müzakerelerini yürütüyor.Bu şartlarda, CHP’nin liderliğindeki Millet İttifakı, 6’lı masa, etrafımızı saran ateş çemberinin planlayıcılarıyla, “Türkiye’deki iktidar değişikliği” projesinin müzakerelerini yürütüyor.

Maalesef karşı karşıya olduğumuz tablo bu...Maalesef karşı karşıya olduğumuz tablo bu...

Milletimizi hedef alan, birliğimizi hedef alan, bağımsızlığımızı hedef alan, yıkıcı faaliyetlerin provokasyonlarına alet olmamalıyız.Milletimizi hedef alan, birliğimizi hedef alan, bağımsızlığımızı hedef alan, yıkıcı faaliyetlerin provokasyonlarına alet olmamalıyız.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de zor günler yaşanıyor.Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de zor günler yaşanıyor.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın.Hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Milletin öz evlatları ve onların siyasetteki temsilcileri olan Cumhur İttifakı kadroları, tüm zorlukları atlatacak güce de iradeye de sahiptir.Milletin öz evlatları ve onların siyasetteki temsilcileri olan Cumhur İttifakı kadroları, tüm zorlukları atlatacak güce de iradeye de sahiptir.

Tümünü atlatacak, birlikte başaracağız...Tümünü atlatacak, birlikte başaracağız...