Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur


- BBP Erzincan İl Başkanı Altınoluk’un görevden alınması…

- BBP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eren:

-“Kaybolan siyasi kimliğini korumak adına görevden alınış sebebini

merhum Sinan Ateş ismine bağlayarak BBP ve yöneticilerine

haksız ve mesnetsiz ithamlarda bulunmuştur.”

-“Bu şahıs bir taraftan bu hadiseyi siyasi rant olarak kullanmaya

çalışırken, diğer taraftan aynı paralelde bu hadiseyi siyasi rant

olarak kullananlara da maşalık etmektedir.”

 

 

ANKARA- Büyük Birlik Partisi (BBP) Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren, görevden alınan Erzincan İl Başkanı Tolga Altınoluk’un kaybolan siyasi kimliğini korumak adına görevden alınış sebebini merhum Sinan Ateş ismine bağlayarak BBP ve yöneticilerine mesnetsiz ithamlarda bulunduğunu belirterek, “Bu şahıs partimizin kurumsal kimliğini bu hadise üzerinden iftira atarak yıpratmaya çalışmaktadır. Bu şahıs bir taraftan bu hadiseyi siyasi rant olarak kullanmaya çalışırken, diğer taraftan aynı paralelde bu hadiseyi siyasi rant olarak kullananlara da maşalık etmektedir dedi.

 

BBP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eren, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık 6 yıldan beri Erzincan İl Başkanlığı görevinde bulunan Tolga Altınoluk’un, uzun yıllardır görevde kalmasına rağmen ve mutat zamanlarda Genel Merkez tarafından uyarılmasına rağmen ilçe teşkilatlarının kuruluşunu tamamlayamadığını, 6 yıl görevde kalmasına rağmen üye sayısında artış sağlayamadığı gibi azalma yaşandığını ifade etti. Eren, açıklamasında şunları kaydetti:

 

“Söz konusu şahıs, partimizin kurumsal kimliğinin öne çıkmasından, partimizin saygın ve sağlıklı temsilinden daha çok kendi kimliğini önde tutması ve son günlerde temsil kabiliyetini tamamen kaybetmesi sebebiyle görevden alınmıştır. Şahsın görevden alınmasıyla, kaybolan siyasi kimliğini korumak adına görevden alınış sebebini, kamuoyunda gündemde olan merhum Sinan Ateş ismine bağlayarak Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi’ne ve Genel Merkez yöneticilerine yaptığı açıklamayla haksız ve mesnetsiz ithamlarda bulunmuştur. Malum basın ve sosyal medya hesapları da mal bulmuş mağribi gibi bu açıklamalar üzerinden camiamızı hedef almaktadır.

 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanımız ve yöneticilerimiz merhum Sinan Ateş’in ailesine taziyede bulunmuş, kendisine kamuoyu önünde rahmet dilemiş, insani ve İslami vazifelerini yerine getirmiştir. Hâl böyleyken bu şahıs partimizin kurumsal kimliğini bu hadise üzerinden iftira atarak yıpratmaya çalışmaktadır. Bu şahıs bir taraftan bu hadiseyi siyasi rant olarak kullanmaya çalışırken, diğer taraftan aynı paralelde bu hadiseyi siyasi rant olarak kullananlara da maşalık etmektedir. Büyük Birlik Partisi Genel Merkez yöneticilerine ve Alperen Ocakları’na iftira atanlar ve bunu istismar eden herkes bilmedir ki bizim sabrımızın bir sonu vardır ve bunu sınamaya da kimse kalkmamalıdır.”