24.01.2021 20:49

BAŞKANLIK DİVANI TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ

Partimizin Olağan Başkanlık Divanı Toplantısı, internet üzerinden, çevrimiçi (online) olarak, Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’nin başkanlığında yapılmıştır.

Partimizin Olağan Başkanlık Divanı Toplantısı, internet üzerinden, çevrimiçi (online) olarak, Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’nin başkanlığında yapılmıştır.
Toplantıda gündeme alınan hususlarla ilgili olarak kamuoyunun ve teşkilatlarımızın bilgilendirilmesine karar verilmiştir.
Toplantı, Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’nin ülke ve dünya gündemini değerlendirdiği açılış konuşması ile başlamıştır.
1- Toplantının ilk gündem maddesi, Partimizin 28. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerinin nasıl icra edileceği olmuştur. Önceki toplantıda da görüşüldüğü gibi, bu seneki kutlamaların sade bir şekilde icra edilmesine karar verilmiştir. Kuruluş tarihinin 28. yıldönümü olan 29 Ocak 2021 günü Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici başkanlığındaki Divan heyetinin, Şehit Liderimiz Muhsin Başkanımızın kabrini ziyareti ile başlayacak program, daha sonra Basın mensuplarının ve Divan Heyetimiz'in katılımı ile yapılacak olan 28.Kuruluş Yıldönümü toplantısı ile devam edecektir.
Öğleden sonraki bölümde ise MKYK toplantısı gerçekleştirilecektir.
Yapılacak MKYK toplantısında, Partimizin Kuruluş yıldönümü ile birlikte, gündeme alınacak diğer konuların görüşülmesine karar verilmiştir.
2- Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadet süreci ile ilgili yeni açılan ve devam eden davalar ve bu konudaki gelişmelerle ilgili bilgilendirme yapıldı.
29.01.2021 tarihinde Kahramanmaraş Adliyesi’nde yapılacak duruşmaya, Divan ve MKYK üyelerinden oluşan bir heyetin katılmasına karar verilmiştir. Divan’ı temsilen Genel Başkan Yardımcılarımız Av. Mikail Şahan, Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu ve Sultan Selim Şimşek’in; MKYK’yı temsilen ise Av. Cemal Erkoç ve Recep Tufan’ın katılmalarına karar verilmiştir.
Açılan davalar, devam eden hukuki süreç ve diğer bütün yönleriyle, şehadet süreci tamamen aydınlatılıncaya, suçlular ve sorumlular yeterli ve gerekli müeyyideye çarptırılıncaya kadar, Parti yönetimimiz ve hukukçularımız tarafından sürecin yakından takip edilmesi noktasında kararlılığımız tekrar vurgulandı.
3- Bütün dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen salgınla ilgili gelişmeler değerlendirildi. Aşı çalışmalarının ülkemizde çok organize ve etkili bir şekilde uygulandığı değerlendirilmesi yapıldı. Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, bu süreçte görev alan herkese camiamız ve milletimiz adına teşekkür ediyoruz. İhtiyaç duyulan toplam aşı miktarının da en kısa zamanda ülkemize getirilerek, aşılamanın bütün vatandaşlarımızı kapsayacak şekilde tamamlanması ve ülkemizin hızlı bir şekilde normal hayata dönmesi temennileri dile getirildi.
Ayrıca başta Afrika Kıtası'ndaki Müslüman ülkeler olmak üzere, bir çok ülke ve topluluğun aşıya ulaşmakta zorluklar içinde olduğu, özellikle Müslüman ülkelerin aşıya ulaşabilmeleri için, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın harekete geçirilmesi, bu yönde partimizin TBMM ve hükümet nezdinde girişimlerde bulunması kararı alındı.
4- Teşkilatlanma ve üye kayıt çalışmaları hakkında Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren bilgilendirme yaptı.
Üye kayıt çalışmalarının pandemi tedbirlerine rağmen iyi gittiği ve üye sayımızın her geçen gün hızlanarak arttığı belirtildi.
Manisa ve Antalya İl Başkanlıkları için yeni atamalar yapıldığı, İstanbul, Sakarya, Kahramanmaraş ve Batman illerinde ise boşalan il başkanlıkları için, yönetim içerisinden seçimler yapılarak yeni il başkanlarının belirlendiği bildirildi. Yeni yetki verilen ilçe başkanlıkları ile ilgili de bilgiler verildi.
5- Kafe, Lokanta, Kıraathane işletmeciliği yapan esnafın çok zor durumda olduğu, bu sektörde iflasların yaşanabileceğine dikkat çekilerek, tekrar açılabilmeleri için, gerekirse HES kodu kontrollü olarak çalışmalarına izin verilmesi hususu tartışıldı. Bu hususta başta Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun gerekli değerlendirmeleri yapmaları hususunda girişimde bulunulmasına karar verildi.
6- Toplantı dilek ve temenniler bölümünde gündeme getirilen diğer hususlarla sona erdi.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN