21.11.2020 14:41

BAŞKANLIK DİVANI TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRİSİ

Partimizin olağan Divan Toplantısı, Genel Merkezimizde Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici başkanlığında yapıldı.

BAŞKANLIK DİVANI TOPLANTISI
SONUÇ BİLDİRİSİ

Partimizin olağan Divan Toplantısı, Genel Merkezimizde Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici başkanlığında yapılmıştır.

Toplantıda gündeme alınarak konuşulan hususların aşağıdaki gibi kamuoyu ile paylaşılmasına karar verilmiştir.

1- Kurultay sonrasında yapılan ilk Başkanlık Divanı toplantısında, Genel Başkan Yardımcılarının görev alanları belirlenmiş ve yapılacak ilk toplantıda çalışma programlarını, raporlarını Başkanlık Divanına sunmaları karar altına alınmıştı. Alınan bu karar gereğince, Genel Başkan Yardımcılarımız çalışma programları ile ilgili sunumlarını yaparak, alanları ile ilgili raporlarını Genel Sekreterliğimize sundular.

2-Teşkilat başkanlığı, teşkilatın genel durumu ile ilgili bilgilendirme yaptıktan sonra, teşkilat çalışmalarında izlenecek çalışmalar kapsamında, belirlenen iller-bölgeler ile ilgili hazırlık dosyalarını ilgili bölge sorumlularına iletmiştir.
Başlatılacak üye kayıt kampanyası ile ilgili yeni bir teknik altyapının hazırlanması ve hazırlıkların tamamlanmasından sonra ülke genelinde Büyük Birlik Partisi'ne gönül vermiş bütün vatandaşlarımızla buluşmak üzere özel bir çalışmanın başlatılmasına karar verildi

3-Ülke gündemi ile ilgili konuların müzakeresine geçildi.
Hukuk ve Demokrasi reformu ile ilgili olmak üzere Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılıklarına, ekonomik gelişmeler ile ilgili olmak üzere de Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na birer bilgilendirme raporu hazırlamaları hususunda görev verilmiştir.

4-Son zamanlarda kamuoyuna yansıyan (Çözüm Sürecini çağrıştıran) özellikle pkk nın siyasi uzantısı hdp nin eski eş genel başkanına ve gezi planlayıcılarına güzellemeler yapılarak özgürlük talepleri ve aynı şekilde Türkiye'yi terör örgütlerinin at koşturduğu arena haline getirmek arzusu kursaklarında kalanların bazı söylem ve açıklamalarının dikkatle takip edildiği, hendek-çukur-gezi siyasetine özlem duyanların heveslerinin boş ve ham hayal olduğu vurgulandı.
Herkes duysun ve bilsin ki; Aziz Türk Milleti Kürt kardeşlerimizin halini-ahvalını da, militanlarını devlete karşı ayaklanmaya çağırarak 37 masumun kanını elinde taşıyan bölücü teröristin yazdığı kitaptan öğrenecek değildir.

Ayrıca terörle mücadele konusunda son beş yıldır süregelen tavizsiz mücadelenin, her daim yanında olacağımızı güçlü bir şekilde tekrar teyit ediyoruz.

5-Yaşanan Corona Virüs salgını başta olmak üzere sağlık konusunda ilgili divan üyemiz Dr.Hüseyin Uysal bey sunum yapmıştır.
Covıd 19'a karşı alınan yeni tedbirlere, bütün vatandaşlarımızla birlikte, parti teşkilatlarımızın da azami hassasiyet göstermesi ve başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, salgınla mücadele eden bütün görevlilere yardımcı olunması vurgulandı.
Özellikle sağlık çalışanlarımıza karşı yapılan saldırılar şiddetle kınanarak, sağlık çalışanlarımıza bu süreçteki özverili çalışmaları için bir kez daha sonsuz teşekkür edildi.
Ayrıca alınan tedbirlerden etkilenecek olan çalışan kesim ve özellikle bazı (Lokanta-Restoran-Berber vb.) esnafın mağdur edilmemesi için, yeni bir ekonomik paketin de açıklanması gerektiğinin altı çizildi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN