03.12.2020 15:27

HABERTÜRK TV’YE VERİLEN CEZA AĞIR OLDU

İletişim, Medya ve Tanıtım'dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Bayram Karacan, "HaberTürk Televizyonu'na verilen cezanın ağır olduğunu söyledi.

İletişim, Medya ve Tanıtım'dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Bayram Karacan, "HaberTürk Televizyonu'na verilen cezanın ağır olduğunu söyledi.


Geçtiğimiz günlerde Habertürk TV’de sayın Eren Eğilmez’in moderatörlüğünde yapılan programda, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Mahir Başarır’ın, Aziz Milletimizin göz bebeği olan ve her vatanseverin manevi şahsiyetine herhangi bir halel gelmemesi için üzerine titrediği, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef alan ve hiçbir şekilde kabul ve tasvip edilemeyecek, mazur görülemeyecek sözleri dolayısıyla, RTÜK, Habertürk TV için, RTÜK kanunun en ağır yaptırım maddesi olan, 8-1-a maddesini uygulama kararıyla, bize göre oldukça ağır bir ceza verme yolunu seçmiştir.
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Mahir Başarır’ın mezkür ifadesinden hemen sonra ve de verilen aradan sonra, program tekrar başlarken söz konusu ifadelerden rahatsız olunduğu ve bu ifadenin geri alınması hususunda yapmış olduğu uyarılar göz önüne alındığında, programı yöneten sayın Eren Eğilmez’in, dolayısıyla kurumsal olarak Habertürk TV’nin, bu ifadeleri kabul etmedikleri ve rahatsızlıkları ifade edilmiştir.
Bir canlı yayın esnasında, dolayısıyla önceden kestirilemeyecek bir ifşaat dolayısıyla, ayrıca ifşaatın hemen akabinde, duyulan rahatsızlık ifade edilmiş olduğu halde verilen bu cezayı oldukça ağır bulduğumuzu ve verilen bu kararın tekrar gözden geçirilmesinin, yerinde olacağını ifade etmek istiyoruz. Aksi halde söz konusu idari tasarrufun, hukuki yollarla düzeltileceğine inancımız tamdır.


E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN