26.08.2021 09:22

MİLLETİMİZE VE VATANIMIZA KAST EDENLERİN DE HİÇ UNUTMAMALARINI ONLARA HATIRLATIYORUM."

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici "Milletimize ve vatanımıza kast edenlerin de hiç unutmamalarını onlara hatırlatıyorum."

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin Malazgirt Zaferi ile ilgili açıklaması:

26 Ağustos 1071 günü, tüm dünyada, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olarak kabul edilir.

O gün, kazandığımız Malazgirt Zaferi’yle, bugünkü bilimsel araştırmalarda, o tarihin yüzyıllar öncesinden itibaren Türklere ait izlerin bulunduğu Anadolu toprakları, Yüce Allah'ın izni ve inayetiyle, siyasi olarak da Türklerin hakimiyetine girdi ve bize vatan oldu.

Malazgirt’ten bugüne sayısız imha ve işgal girişimiyle karşılaştık.

Zor günlerimiz oldu ama yine Rabbimizin yardımıyla hep kazandık, hep var olduk.

Ülkemize ve milletimize yönelik saldırılar, bazen işgal kuvvetlerinin ordularıyla, bazen terör eylemleriyle,  bazen darbe ve darbe girişimleriyle, bazen ekonomik, askeri, siyasi, itikadi baskılarla, bazen de milletimizin birliğini ve bütünlüğünü hedef alan dezenformasyonlarla gerçekleşti, gerçekleşmeye devam ediyor.

Bundan sonra da hiç şüphesiz benzer emellerle ve girişimlerle karşılaşacağız ama bu topraklarda var olmaya, hür ve bağımsız olarak yaşamaya devam edeceğiz. Cenab-ı Hakkın yardımı, milletimizin duası ve desteğiyle, elhamdülillah, tümünü bertaraf edebilecek güce de iradeye de sahibiz.

Benzer durumları yaşadığımızda, aklımıza hep, Malazgirt Savaşı öncesinde yaşandığı rivayet edilen bir diyalog gelir:

Sultan Alparslan, Malazgirt Ovasına yaklaşırken, keşfe gönderilen askerlerden biri, “200 bin kişilik Bizans ordusunun yaklaştığı” haberini getirir. 40 bin kişiye komuta eden Sultan Alparslan’ın cevabı olabildiğince kararlı ve nettir: “Biz de onlara yaklaşıyoruz!”

Bu tarihi cümleyi hiç unutmayacağız.

Milletimize ve vatanımıza kast edenlerin de hiç unutmamalarını onlara hatırlatıyorum. 

Milletimizin, ordumuzun terhis edildiği, silahlarının elinden alındığı günlerde, yedi düvele karşı bile yenilmediğini dost ve düşman herkese yeniden hatırlatarak; Anadolu’yu bize vatan yapan, 26 Ağustos 1071 Malazgirt’ten; 22 Ağustos-13 Eylül 1921’de gerçekleşen Sakarya Meydan Muharebesi Zaferi'ne ve yine 26 Ağustos 1922’de başlayıp, 30 Ağustos Zaferi’yle sonuçlanan Büyük Taaruz’a; bu zaferleri bize yaşatan Yüce Allah'a hamd ediyor, başta Sultan Alp Arslan, Gazi Mustafa Kemal Paşa ve onların silah arkadaşları olmak üzere; şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum. Kahraman milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin Malazgirt Zaferi’nin 950. yılını, Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yılını ve Büyük Taarruz’un başlangıcının 99. yılını kutluyorum.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN