23.11.2020 12:35

“ÖĞRETMENLERİMİZİN HAKLI TALEPLERİ İVEDİLİKLE YERİNE GETİRİLMELİ”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Öğretmenlerimizin haklı talepleri ivedilikle yerine getirilmelidir.” Dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Öğretmenlerimizin haklı talepleri ivedilikle yerine getirilmelidir.” Dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili mesaj yayınlayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Öğretmenlerimizin haklı talepleri ivedilikle yerine getirilmeli, açık olan öğretmen kadroları hiç beklemeden doldurulmalı, belli bir süre ücretli olarak bu mesleği yerine getirenler ve Piktes projesinde 4 yıldan fazla bir süredir bu onurlu mesleği fedakârca ifa eden öğretmenlerimize kadro verilmelidir.” İfadesini kullandı.

  “Dünya üzerinde, “başarı” ve “ilerleme” sayılabilecek her gelişme, önce annelerin, sonra öğretmenlerin eseridir.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “İnsanlığın, gelecekte nasıl bir istikamette ilerleyeceğini; ülkemizin, dünya devletleri arasında hangi seviyede olacağını; öğretmenlerin, öğretmenlerimizin görevlerini, mesleklerini, gururla, başları dik, onurlu ve başarılı bir şekilde yapıp yapamadıkları; ülkenin her köşesinde, öğretmenliği, çocuklarımızın, gençlerimizin, hayalleri kurdukları bir meslek haline getirip getiremediğimiz belirleyecek.” Diye konuştu.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Tüm dünya, tarih boyunca ender görülen, çok zor şartlardan geçiyor. Hem ülkemiz, hem de tüm dünya, bir yandan kitlesel ölümlere engel olmaya çalışırken, diğer yandan pandemi nedeniyle alt üst olan ekonomik hayatı ayakta tutmaya çalışıyor.

Hiç şüphemiz yok, ilaç ve aşı bulunacak.

İnsanlık ve milletimiz içinde bulunduğumuz zor günleri atlatacak...

Ve bu başarı, nihayetinde, yine öğretmenlerin eseri olacak.

Bu sebeple öğretmenlerimizin haklı talepleri ivedilikle yerine getirilmeli, açık olan öğretmen kadroları hiç beklemeden doldurulmalı, belli bir süre ücretli olarak bu mesleği yerine getirenler ve Piktes projesinde 4 yıldan fazla bir süredir bu onurlu mesleği fedakârca ifa eden öğretmenlerimize kadro verilmelidir.” Şeklinde konuştu.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici açıklamasında şunları söyledi: “Ülkeler, öğretmenler günlerini, farklı tarihlerde kutluyorlar.

Biz de Öğretmenler Günü’müzü, Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun, 1 Kasım 1928'de yaptığı toplantıda, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e, "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını verdiği ve bu kararın 24 Kasım 1928'de Millet Mektepleri Talimatnamesi'nin yayımlanması ile resmileştiği günün yıldönümlerinde kutluyoruz.

Bu önemli günde, Cumhuriyetin Kurucusu, Millet Mektepleri Başöğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla yâd ediyorum.

Her birini kardeşimiz bildiğimiz, acılarını her an yüreklerimizde hissettiğimiz, bölücü terör örgütü tarafından katledilen şehit öğretmenlerimizi, bu vesileyle, tekrar, rahmetle, minnetle anıyorum.

Bir meslektaşları olarak, evlatlarımızı, dolayısıyla ailelerimizin, milletimizin ülkemizin istikbalini emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü kutluyor; günümüzün, hepimiz için, birlikte, huzurla, mutlulukla ve sağlıkla yürüdüğümüz aydınlık bir geleceğe vesile olmasını diliyorum.”

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN