04.09.2021 12:10

SİVAS KONGRESİNİN 102. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici, "Mili Mücadele’nin en önemli adımlarından olan Sivas Kongresi, özellikle kongreler döneminin noktalanması ve tüm milli cemiyetlerin, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti adı altında birleştirilmesi ile tarihimizde özel ve önemli bir yere sahiptir."

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin Sivas Kongresi ile ilgili açıklaması:

4 Eylül 1919’da başlayan Sivas Kongresi’nin 102. yıldönümünü kutluyoruz.

Mili Mücadele’nin en önemli adımlarından olan Sivas Kongresi, özellikle kongreler döneminin noktalanması ve tüm milli cemiyetlerin, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti adı altında birleştirilmesi ile tarihimizde özel ve önemli bir yere sahiptir.

Sivas Kongresi'nde Misak-ı Milli'nin esasları belirlendi.

“Milli irade"nin hakim kılınması” ve “Vatanın bir bütün olduğu, bölünemeyeceği” yeniden vurgulandı.

Milli Mücadele’nin her ferdi, her aşaması, milletimiz için büyük önem ve değer taşıyor.

“Yedi Düvel”e karşı kazandığımız zafer ve kurduğumuz son bağımsız büyük Türk devletinin öneminin yanında; Kurtuluş Savaşı'mız, milletimiz ve tüm mazlum milletler için, gurur ve umut kaynağı olmuştur, olmaya da devam edecek.

Yokluklar içinde kazandığımız zafer, kurduğumuz devlet ve milletçe başardıklarımız, dünyadaki tüm mazlumlar için istikamet belirleyen bir şeref levhası olarak tarihte yerini aldı.

Sivas Kongresi’nin 102. yılında; sadece Allah'a ve millete güvenip, sırtını dayayarak, bize, zafer, hürriyet ve devlet armağan eden kahramanlarımızı; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Sivas Kongresi'nin ve Milli Mücadele'nin kahramanlarını; şehitlerimizi, gazilerimizi; emanetlerini canımız pahasına koruyacağımız sözüyle, rahmetle, minnetle yad ediyor; Milli Mücadele’ye tüm varlığıyla sahip çıkan, Rahmetli Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun kara sevdası Sivas’ımızı saygıyla selamlıyorum.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN