24.04.2021 12:17

TBMM; DEVLETİN AKLI, MİLLETİN VİCDANI, ZIRHI, İRADESİ VE BİZATİ KENDİSİDİR

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici, "Türkiye Büyük Millet Meclisi; Devletin aklı, milletin vicdanı, zırhı, iradesi ve bizatihi kendisidir" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) açılışının 101. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici "Türkiye Büyük Millet Meclisi; Devletin aklı, milletin vicdanı, zırhı, iradesi ve bizatihi kendisidir" dedi.

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin mesajı: 

"Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşun yıldönümünü; necip milletimizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı; tüm dünyayla birlikte ülkemizde de sosyal hayata dair her alanı ağır bir şekilde etkileyen pandeminin neden olduğu olumsuz şartlar altında kutluyoruz.

Çatısı altında bulunduğumuz Gazi Meclis, kaybettiğimiz 1. Dünya Savaşı’nın ardından, işgal altındaki bir ülkede; parasız, silahsız, askersiz, erzaksız, elinde neredeyse sadece milletimizin var olma azmi ve inancıyla; milletimizin kurtuluş mücadelesini yöneten, sadece Allah’a ve milletine sırtını dayayarak verdiği olağanüstü mücadelenin sonunda kazandığı zaferin karargahıdır.
Türkiye Büyük Millet Meclisi, kazandığı zaferin ardından, cumhuriyeti ilan eden, yıkılmış bir imparatorluğun enkazı üzerinde, bağımsız, hür, çağdaş, güçlü bir devlet, ekonomi ve toplum inşa eden bir kurumdur.
Bu yönüyle, hem Türk hem de dünya tarihi için çok özel ve önemi bir yere sahiptir.
Milletimiz, Meclis’iyle her zaman gurur duymuş, bu özellikleri nedeniyle de ondan beklentileri her zaman yüksek olmuştur.
Sahip olduklarımızın değerlerini, özellikle onları kaybetmeden bilmemiz çok önemli.
Türkiye Büyük Millet Meclisi, devletin aklı, milletin vicdanı,zırhı, iradesi, bizatihi milletin kendisidir.
Bu dönem görev yapan Meclis’imizin önünde iki büyük görev ve fırsat olduğuna inanıyorum:
100. yıl önce yapılan Teşkilat-ı Esasi olarak bilinen 1921 Anayasası, Türkiye Cumhuriyeti’nin sahip olduğu ilk anayasa olmasının yanında maalesef gerçekte tek “sivil” anayasamızdır.
Sonrasında, milletimiz, darbecilerin hazırladığı, otoriteyi ve vesayeti esas alan anayasalarla yönetildi.
Ülkemizin, Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne yaşadığı problemlerde, bu durumun önemli bir pay sahibi olduğunu inkar edemeyiz.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz, bu dönemde, mümkün olan en geniş mutabakatla, demokratik, sivil, özgürlükçü, ülkemizi ve milletimizi geleceğe güvenle taşıyacak bir anayasa yapmalıdır.
Ülkemizin ve milletimizin bunu sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.

Meclis’imize düşen diğer önemli görev de, Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere, devletin her kademesinden,terörün uzantılarını temizlemek olmalıdır.
Bu hepimiz için, ülkemiz, milletimiz, tarihimiz ve geleceğimize karşı taşıdığımız bir sorumluluk, bir mecburiyettir.Açılışının 101. yılında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Paşa'yı, Kurtuluş Savaşı’mızı yöneten, onu zaferle sonuçlandırarak Cumhuriyeti kuran ilk meclisimizin değerli üyelerini, Milli Mücadele’yi kazanarak, Anadolu’nun Türk Milleti’ne vatan olmaya devam etmesini sağlayan komutanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmetle, şükranla anıyorum.
Gazi Meclis'in ruhuyla, ‘‘ Misakı Milli ‘‘ hedefinden ayrılmadan ve gelecekte bu emele ulaşacağımızdan zerre şüphe duymadan yolumuza milletçe birlik ve beraberlik içinde el ele gönül gönüle devam etmeliyiz
Hakimiyet Allah’ın, irade ve egemenlik kayıtsız şartsız milletindir…
Şahsım, Büyük Birlik Partisi ve Alperenler adına; Aziz Milletimizin
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu, özellikle çocuklarımız mutlu, devletimiz var olsun…"

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN