30.08.2021 09:14

VATANIMIZI KUTSAL BİLDİK, KUTSAL BİLMEYE DEVAM EDECEĞİZ.

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici "Vatanımızı kutsal bildik, kutsal bilmeye devam edeceğiz."

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı:

Zafer Bayramı olarak kutladığımız 30 Ağustos 1922 tarihini, milletimizin var olduğu günden bu yana yaşadığı en önemli dönüm noktalarından biri olarak kabul ederiz.
Birinci Dünya Savaşı’nın ardından işgal edilen vatan topraklarımızı kurtarma mücadelemizin ilk adımını, 19 Mayıs 1919’da, Samsun’da attık.
Bu mücadeleyi kimin yöneteceğini, 23 Nisan 1920’de, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak tüm dünyaya ilan ettik.
Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak da adlandırılan Büyük Taarruz’un ardından, dünyanın en büyük askeri, siyasi ve ekonomik güçlerine karşı verdiğimiz savaşı, 30 Ağustos 1922’de, zaferle sonuçlandırarak, ülkemizdeki son işgal kuvvetlerini de temizledik.
Ve mağlup olmuş, yıkılmış Devleti Âli Osmaniye'nin ardından, 29 Ekim 1923’te, tarihin son büyük, bağımsız Türk devletini, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduk.
Bu tarihleri, evlatlarımıza hiç unutmamacasına ezberletiriz.
İsteriz ki evlatlarımız, ülkemizin her köşesinin bilfiil işgal edildiği, ordularımızın dağıtıldığı, silahımızın, paramızın, erzakımızın olmadığı ve bu yokluklar içinde var olma savaşı verdiğimiz günlerdeki şartları bir daha yaşamasınlar.
İsteriz ki evlatlarımız, şartlar ne kadar zorlu olursa olsun, imkanlar ne kadar kısıtlı olursa olsun, esir edilemeyeceğimizi, vatanımızı teslim etmeyeceğimizi, Türk Milleti’nin hür ve bağımsız yaşama iradesinin yok edilemeyeceğini hiç unutmasınlar.
İsteriz ki evlatlarımız, “vatan” kelimesinin ne manaya geldiğini ve o manayı asla akıllarından çıkarmasınlar.
Evlatlarımıza, her sabah, “Varlığım Türk varlığına armağan olsun!” cümlesini söyletirken, ona yuva olan “vatan”ın, o yuvayı tehlikelerden koruyan “devlet”in, onun bağımsızlığını simgeleyen “Türk Bayrağı”nın, aslında yine milletimizin, dolayısıyla evlatlarımızın varlıkları ve istikballeri için var olduğunu öğretmeyi; evlatlarımızın ise bu değerlerin ne kadar önemli olduğunu hiç unutmamalarını isteriz.
Evlatlarımızın, vatanımızın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bize hiç kimse tarafından bahşedilmediğini; onu, babalarımızın, annelerimizin, dedelerimizin, ninelerimizin canlarını, kanlarını feda ederek kurtardıklarını, kurduklarını; kendilerinin de aynı iman ve aşkla, gerektiğinde, vatanları için, devletleri için, canlarını ve kanlarını feda etmeleri gerektiğini bilmelerini isteriz.
Malazgirt’te “Bu kefenimdir!” diyerek giydiği beyaz elbisesiyle savaş meydanına yürüyen Sultan Alparslan’ın; Çanakkale’de, siperde okuduğu Kur’an-ı Kerim’i bir saf arkasındaki arkadaşına verip şehadete koşan Mehmetçik’in; Milli Mücadele bütün şiddetiyle devam ederken, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni besmeleyle açan iradenin; Büyük Taarruz’da “Allah! Allah!” sesleriyle kurşunlara göğsünü siper ederek koşan askerlerimizin; mücadelesinin, azminin, gücünün ve muvaffakiyetinin kaynağı olan iman ve aşkı evlatlarımıza unutturmayacağız. Bizi millet yapan değerlere düşman olanların, aslında o zaferlere düşman olduklarını biliyoruz; zaten gizlemiyorlar da...
Vatanımızı kutsal bildik, kutsal bilmeye devam edeceğiz.
Vatanımızı, onu yurt edinen milletimizi, evlatlarımızı, sınırlarımızı, bize sığınanları koruyacağız. Bize sığınanların da vatanlarına sahip çıkmaları; kendi vatanlarında mutlu, huzurlu ve barış içinde yaşamaları gerektiğini; bunun, milletimizin mutluluğu, huzuru ve barış içinde yaşaması için ayrıca çok önemli olduğunu düşünüyoruz.
Sultan Alparslan’dan Gazi Mustafa Kemal Paşa'ya, bu toprakları bize vatan yapan, İstiklal Savaşı’mızı kazanarak, ay yıldızlı al bayrağımızın altında hür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan milletimizin kahraman evlatlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmetle, minnetle, sevgiyle, saygıyla anıyor ve Yüce Allah'a hamd ediyorum.
Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, gelecekteki zaferlere vesile olması dileklerimle kutluyorum.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN