--Başkanlık Divanı --MKYK Üyeleri --MDK Üyeleri
Kadromuz
Kadromuz
Ailesi Oğuzların, Kayı Boyu'nun Kılıç aşireti mensubudur. Büyük dedesi Hafız Osman Efendi 14 yıl İstanbul Fatih Külliyesinde almış olduğu eğitim sonrası uzun yıllar burada müderrislik yaptı. Mustafa DESTİCİ 1966 Eskişehir doğumludur. Lise tahsilini Ankara Merkez İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi ilahiyat Fakültesinden mezun olan Mustafa DESTİCİ, 1993 yılına kadar öğretmenlik yaptı. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde Felsefe Tarihi okudu ve bu süre içerisinde felsefe tarihi üzerine yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Araştırma Görevlisi oldu ve 2000 yılına kadar Gazi Üniversitesi Felsefe Bölümünde Akademisyen olarak görev yaptı. 2000 yılında Tarım Bakanlığı’na geçti ve 2007 yılına kadar burada "eğitimci" olarak çalıştı. Bu süreçte "Türk Milli Eğitim Sistemi”, “Gıda ve Tarım" konularında bilimsel çalışmalar yaptı.Gençlik Kültür Sanat Ocakları Kurucu Genel Başkan Yardımcılığı, Bizim Ocak (Ülkü Ocakları), Nizamı Alem Ocakları ve Alperen Ocaklarında aktif görevlerde bulundu. Bu dönemde önce Bizim Ocak, daha sonra Nizamı Alem, Alperen Dergisi ve Gündüz Gazetesinde yazılar yazdı.Mustafa DESTİCİ, 15 Nisan 2007de yapılan 2. Olağanüstü Büyük Kurultay'da Rahmetli Genel Başkanımız Şehit Muhsin YAZICIOĞLU'nun isteği ile 17 yıllık memuriyet görevinden istifa ederek Büyük Birlik Partisi'ne katıldı ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçilerek Genel Başkan Yardımcısı oldu. Merhum liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU'nun şehadetinden sonra 24 Mayıs 2009'da yapılan son olağanüstü büyük kurultayda tekrar MKYK üyeliğine seçilerek BBP Genel Sekreteri oldu.Mustafa DESTİCİ 03 Temmuz 2011 yılında 4. Olağanüstü Kurultayda Büyük Birlik Partisi Genel Başkanlığına seçildi. Halen Genel Başkanlık görevini yürütmektedir.Lise yıllarında güreş sporu yapan Destici, üniversite yıllarında ise Ankara AYAŞ Spor başta olmak üzere 1 ve 2. amatör kümede futbol oynadı. Uzun yıllardır Etlik/ Keçiören’de ikamet etmekte olan Mustafa DESTİCİ evli ve 3 çocuk babası olup, ingilizce ve arapça bilmektedir.
Doğum Tarihi - Yeri :1956-SİVAS Öğrenim Durumu :LİSANS Mesleği / Sanatı :İŞADAMI-EĞİTİMCİ Partideki Görevi :İDARİ VE MALİ İŞLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İlk, orta ve lise tahsilini Sivas’ta tamamladı. Henüz 18 yaşında bir lise öğrencisi iken önce Ülkü Ocakları Sivas İl Başkan Yardımcısı ardından il başkanı olarak görev yaptı. Balıkesir Necati Eğitim Enstitüsünde başlayan yükseköğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesinde tamamladı. 1980 ihtilalinin ardından tutuklandı, 6 yıl cezaevinde kaldı. 1986 yılında memleketi Sivas’ta başladığı ticari hayatını 1990 yılından itibaren Ankara’da devam ettirdi. Bu arada sosyal hayata ilişkin çalışmaları kapsamında Ankara’da önce “Sivas Kültürel ve Sosyal Yardımlaşma Derneği” başkanlığını yürüttü. Sivaslı derneklerin aynı çatı altında toplanması gerektiğini düşünerek kısa adı ASİDEF olan Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonunu kurdu ve yönetim kurulu başkanlığını yürüttü. Bu çalışmasında özellikle Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun büyük desteğini gördü. Yine Ankara’da Sivas Erkek Öğrenci Yurdu Mütevelli Heyeti Başkanlığını yaptı. Erkek yurdunun hemen yanına Sivas Kız Öğrenci yurdunu da inşa ettirdi. 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimini kazanarak Sivas Belediye Başkanı seçildi. Görev süresi boyunca Sivas’a çok sayıda eser kazandıran Ürgüp, özellikle sosyal ve kültürel alanlarda yaptığı çalışmalarla yerel yöneticilik alanında çok sayıda ödüle layık görüldü. 2014 yılından sonra belediye başkan adaylığı ve milletvekili adaylıklarında bulundu. Makbule Ürgüp hanımefendi ile evli olan ve 3 çocuğu bulunan Ürgüp, halen BBP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
Doğum Tarihi - Yeri : RİZEÖğrenim Durumu : YÜKSEK LİSANSMesleği / Sanatı : EĞİTİMCİ-PSİKOLOGPartideki Görevi :EĞİTİM VE ARGE -GENEL BAŞKAN YARDIMCISI 1 Ağustos Rize/Çayeli Yıldızeli Köyü’nde doğdu. Baba adı Bahadır, anne adı Zinnet'tir. İlkokulu Çayeli/Karaağaç Köyü'nde, ortaokul ve liseyi Kadıköy İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladı.Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü mezunudur.Yüksek lisansını ise Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı.Danışman Psikolog olarak dört yıl özel sektörde ve dört yıl da mezun olduğu Kadıköy Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nde çalıştı. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Danışma Kurulu Üyesidir.Gençlik yıllarından itibaren memleket meseleleri ile alakalı cemiyetçilik faaliyetlerinde bulundu.1998-2000 yılları arası Nizam-ı Alem Ocakları İstanbul İl Başkanlığını yaptı. BBP İstanbul İl Yönetiminde eğitimden sorumlu başkan yardımcılığında bulundu.2007 Yılında Muhsin Yazıcıoğlu’nun daveti üzerine devlet memurluğundan istifa ederek Büyük Birlik Partisi MKYK Üyeliğine seçildi ve uzun yıllar bu göreve devam etti.Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcılığı vazifelerinde bulundu.TÜRK-SİYAD İş adamları derneğinin kurucu genel başkanlığını yaptı. SEREDA Eğitim Psikolojik Danışmanlık A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı.Kadıköy İmam-Hatip Lisesi Mezunlar Derneği(MEZDER) Genel Başkanlık görevinde bulundu.İstanbul Ticaret Odasında Meclis Üyesidir. Türkiye-Azerbaycan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Yönetim Kurulu Üyesidir. TOBB Genel Kurul delegesidir. İstanbul Ticaret Odası; Gıda İhtisas, Turizm ve Gastronomi İhtisas, İş Ortamının İyileştirilmesi ve Geliştirilmesi Komitesi üyesidir. KAİM Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyesidir. Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı (RİDEVA) Mütevelli Heyeti Üyesidir. Evli ve Üç erkek, bir kız (Fatih Talha, Muhammet Eren, Esmanur ve Emin Alper) babasıdır.
Doğum Tarihi - Yeri : İSTANBUL-1960 Öğrenim Durumu : LİSANS Mesleği / Sanatı :YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR - İŞ ADAMI Partideki Görevi : SEÇİM İŞLERİ/GENEL BAŞKAN YARDIMCISI 1960 yılında İstanbul Kasımpaşa'da doğdum. Aslen Kastamonu ili Bozkurt ilçesindenim. 1965 yılından bu yana İstanbul Üsküdar'da ikamet ekmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım. EĞİTİM SÜRECİ̇M İlk ve Orta tahsilimi Üsküdar’da, lise tahsilimi Beyoğlu Ticaret Lisesinde ve Yüksek tahsilimi Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamladım. MESLEKİ YAŞANTIM VE STK İLİŞKİLERİM Meslek hayatıma Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak devam etmekteyim. Server Group firmalarında ticari faaliyetimi sürdürmekteyim. Birlik Vakfı Meslekte Birlik Gurubu, Topkapı’yı sarayı derneği, İktisadi Araştırmalar Vakfı, Turing, İYMMO, İlişider gibi Mesleki ve Yöresel birçok dernekte yöneticilik, denetçilk ve üyeliklerim bulunmaktadır. SİYASİ ÖZGEÇMİŞİM. Siyasi mücadele hayatıma lise yıllarımda Ülkü Ocaklarında başladım. Öğrencilik yıllarımda, Türkiye tarihinin en çalkantılı dönemlerinde “ülkücü” mücadele içerisinde yer aldım. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun Başkanlığını yaptığı 1991 yılında, Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın İstanbul şubesini bir grup arkadaşımızla kurduk. SOGEV olarak, Ülkücü öğrencilerin yetişmelerine ve eğitim çalışmalarına katkılarda bulunduk. 12 Eylül darbesiyle mağdur olan arkadaşlarımıza yardımcı olmaya gayret ettik. BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ ÖZGEÇMİŞİM Rahmetli Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte Milli Mutabakat çağrısı yapan kadro içerisinde yer alarak Büyük Birlik Partisinin kuruluş faaliyetlerinde yer aldım. Büyük Birlik Partimizin İSTANBUL kurucu il bölge Başkanlığını, Üsküdar İlçe Başkanlığını, 1997-2000 yılları arasında İSTANBUL İl Başkanlığını yaptım. 2000 Yılından bu yana Merkez Karar, Yürütme Kurullarında ve Yüksek İstişare Kurullarında görev ifa etmekteyim.İki dönemdir Büyük Birlik Partimizin Başkanlık divanı üyeliğini yapmaktayım. SİYASİ ADAYLIK SÜREÇLERİM 2014 Yerel Seçimlerinde BBP İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN Adayı oldum. 2015 yılında Kastamonu 1. Sıra Milletvekili adayı oldum. Cumhur ittifakı kapsamında 2018 Yılı 27. Dönem Ak Parti Bursa 2. Bölge 7. Sıra Milletvekili adayı oldum. PARTİMİZDEKİ MEVCUT GÖREVİM Büyük Birlik Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak siyasi hayatımı sürdürmekteyim. Nizam-ı Alem davamızın ihya ve inşası, Milletimizin refahı ve Devletimizin bekası için faydalı olacağıma ve değerlerimize hizmet edeceğime inanıyorum. Büyük Birlik Partimizin sağduyunun sesi, Türk Milletinin vicdanı ve Milletimizin tercihi olacağına inancım sonsuzdur.
Doğum Tarihi - Yeri : 1948-KAYSERİ Öğrenim Durumu : LİSEMesleği / Sanatı : İŞ ADAMIPartideki Görevi : TÜRK DÜNYASI'NDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI 1948 yılında Kayseri’nin Bünyan ilçesinde doğdum. İlkokulu ve ortaokulu Bünyan’da okudum. Babamın memuriyetinden dolayı liseyi 1967-68 döneminde Elazığ’da tamamladım. 1968 yılında Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliğinde okumaya başladım. Siyasi sebeplerden, üçüncü sınıftayken okuldan ayrılmak mecburiyetinde kaldım. 1975 senesinde Kayseri’de Devlet Su İşlerinde (DSİ) göreve başladım. Hidrolog ve İdari İşler Amirliği görevlerinde bulundum. 1980 darbesinde DSİ’den ayrılmak mecburiyetinde kaldım. 1984’ten itibaren çeşitli dallarda ticaret yaptım. 1998 yılında emekliye ayrıldım. Siyasete 1965 senesinde lise öğrencisiyken Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisinde (CKMP) başladım. Komünizmle Mücadele Derneğinde çalıştım. 1967 senesinde Genç Ülkücüler Teşkilatında, 1968 senesinden sonra Ülkü Ocaklarında görev yaptım. Ülkücü İşçiler Birliğinin kurucuları arasında yer aldım. 1990-91 döneminde Mersin Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) İl Başkan Yardımcılığı ve İl Başkanlığı yaptım. 1992 senesinde MÇP’den istifa ederek merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte yeni oluşum çalışmalarında bulundum. 1993 yılında Büyük Birlik Partisi (BBP) Mersin Kurucu İl Başkanı oldum. 1994 mahalli seçimlerinde Mersin Merkez Akdeniz ilçesi belediye başkan adayı, 2009 senesinde il genel meclisi üyesi adayı oldum. 2015 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde BBP Ankara 1. Bölge 3. sıradan milletvekilliği adaylığım oldu. BBP’de sırasıyla Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeliği, MDK başkanlığı, Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyeliği, Teşkilat Başkan Yardımcılığı, Teftiş Kurulu Başkanlığı yaptım. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı; Şu anda MKYK üyesi ve TürkDünyası'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapmaktayım. Evli olup, üç kız çocuğu ve bir kız torun sahibiyim.
Doğum Tarihi - Yeri :1963-SİVAS Öğrenim Durumu : LİSANS Mesleği / Sanatı : MALİ MÜŞAVİR Partideki Görevi : GENEL BAŞKAN YARDIMCISI Yaşar Sayan, 1963 Sivas doğumludur. Çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Sayan, eğitim sebebiyle İstanbul’a gelmiş, ilkokulu Beyoğlu Okçu Musa okulunda, lise tahsilini Kadıköy Ticaret Lisesi’nde yapmış olup Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur.1983 yılından bu yana İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyesi olarak Mali Müşavirlik yapmaktadır. Büyük Birlik Partisi çatısı altında birçok aktif görevde bulunmuş, Kadıköy İlçe Sekreterliği, Kadıköy İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Teşkilatı Yöneticiliği, İstanbul İl Başkanlığı, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeliği, Divan Kurulu Üyeliği, Sosyal Politikalar ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapmış olup şuanda da Kadın, Aile ve Engellilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevini devam ettirmektedir. 24. 25. ve 26. Türkiye Genel Seçimlerinde İstanbul Milletvekili Adaylığı, 27. Dönem Hükümet Seçimlerinde ise Sivas Milletvekili Adaylığında bulunmuştur. Lise yıllarında İstanbul’da birçok futbol kulübünde top oynamış, ilerleyen yıllarda amatör futbol kulübü kurucu yöneticiliği, Sivil Toplum Kuruluşları ve Derneklerde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve yöneticiliği yapmıştır.1968 yılından beri İstanbul’da ikamet eden Yaşar Sayan, evli ve iki çocuk babasıdır.
Doğum Tarihi - Yeri :1964-BURSA Öğrenim Durumu :LİSANS Mesleği / Sanatı :Yeminli Mali Müşavir&Bağımsız Denetçi&Uzman Bilirkişi Partideki Görevi :MALİ VE SOSYAL POLİTİKALARDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISIİlk ve ortaöğrenimini Bursa’da tamamlayan, Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde alan Alfatlı, askerliğini müteakip Dış Ticaret konusunda da ayrıca ön lisans eğitimini tamamladı. Uzun yıllar özel sektörde muhasebe müdürlüğü ve yönetici olarak görev yapan Alfatlı, 1996 yılında kendi Mali Müşavirlik Bürosu’nu açtı. Yaklaşık 15 yıldır da serbest olarak Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız denetçi olarak çalışmaktadır.Bursa SMMM ve YMM Odasının çeşitli kurullarında görev aldı; TÜRMOB ve Bursa SMMM Odası’nın eğitmen kadrosunda İş Mevzuatı; Denetim ve Meslek Hukuku, TTK ile Borçlar Kanunu derslerinin eğitimini verdi. Mesleki seminerlerinin yanı sıra uygulamalı ekip çalışmalarına başkanlık yaptı.Mesleki , siyasi ve spor konularında birçok dergide yazıları ve makaleleri mevcuttur.Bursa SMMM odası disiplin kurulu üyeliği, İki dönem Bursa YMM odası Denetleme kurulu ve Disiplin Kurulu üyeliği,sayılabilecek faaliyetlerden bazılarıdır. Birçok platform ve dernekte aktif görev aldı. Yaklaşık 40 yıldır Aktif sporculuğu yanında, Karate Milli Hakemliği; İki dönem TKF Denetleme Kurulu Başkanlığı görevinin yanında ,Karate alanında faaliyet gösteren amatör spor kulübü başkanlığını da yürütmektedir.BBP nin kuruluşundan bu yana BBP’nde Bursa İl Başkan yardımcılığı, İl Başkanlığı, MKYK Üyeliği, Genel Muhasip Yardımcılığı, BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yaptı. Halen BBP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapmaktadır.Ayrıca BBP den Milletvekili, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Genel meclisi adaylıkları bulunmaktadır.Alfatlı Bağımsız Denetim A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını; Ay Bir (İslam Ülkeleri Akademisyen Yazarlar Birliği) denetleme kurulu başkanlığı, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı kurucu üyesi,Uzun yıllardan bu yana Bursa da faaliyette bulunan Bisag (Bursa İhtisas ve Stratejik Araştırmalar Grubu) üyeliği, ayrıca birçok dernek ve sivil toplum kuruluşunda gerek üye , gerekse de yönetici olarak topluma faydalı olma konusunda çalışmalar yapmaktadır. Ekrem Alfatlı, evli üç çocuk babası ve üç torun dedesidir. eposta: ekremalfatli@gmail.comekremalfatli@denetimmerkezi.comTweter: @AlfatlEkrem


E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN